מגזין

לזכרו של הרוקסטאר, כפרה

מגזין30 בדצמבר 2021    4 דקות
0

השבוע התקיימה הופעה שכל כולה נועדה להנציח את זכרו של נועם "נומי" כהן ז"ל ולוודא שהמוסיקה שלו תתנגן לנצח

לזכרו של הרוקסטאר, כפרה
צילומים: פאשה מץ

השבוע, התקיימה ב”לבונטין “7 שבתל אביב הופעה מיוחדת, הופעת ראפ והיפ הופ עם מיטב היוצרים הסצנה בישראל שכל כולה הייתה לזכרו של נועם נומי כהן ז”ל, שנהרג בתאונת אופנוע. נומי ז”ל נולד, גדל ויצר בבאר שבע. אחד מחבריו ושותפיו ליצירה, מירל מאור עמרם, היה בין האמנים שהשתתפו במופע: “אני ונועם הכרנו בגיל 16 בבית הספר”, מספר עמרם. “למדנו יחד ב’טכני’ של חיל האוויר. נועם חיבר ביני לבין האהבה שלי, המוזיקה. את השירים הראשונים שלי בתור נער הקלטתי אצלו. ואפילו התארחתי אצלו בהופעה, כשעוד היינו תלמידים בתיכון. מאז, היינו בקשר חברי ומוזיקלי. לפני הקורונה, שחררנו שיתוף פעולה שלנו. נועם היה איש של שיחה, מיוחד במינו ואמן מדהים”.

מאור עמרם מספר שהרעיון למופע לזכרו התגלגל כבר במהלך “השבעה”: “רעיון המופע נולד עוד במהלך ‘השבעה’. האובדן היה קשה מנשוא. נועם נהרג ביום שישי. וביום ראשון הוא היה אמור להופיע ב’כולי עלמא’ שבתל אביב. הוא בדיוק עבד על אלבום חדש, שלא הספיק להוציא. המשפחה והחברים הקרובים החלו מיד להניע את ההנצחה שלו, כדי שהמורשת תימשך. כל החברים שלו רצו לעשות משהו להנצחת נועם, והוחלט להרים את המופע שכל הכנסותיו עבור הוצאת האלבום החדש והשקתו. לאימא של נועם חשוב להעביר מסר חד וברור על תאונות אופנוע וזהירות בדרכים. וזו הייתה אחת ההזדמנויות שלה לעשות זאת. המנהל האישי וחברו הטוב של נועם, שגיא דהן, אירגן, דאג והפיק את המופע. ואנחנו נרתמנו למשימה במיידית. זו הדרך שלנו להגיד לו תודה על מי שהוא היה בחייו עבורנו. את המופע פתח שגיא, וסיפר קצת על הקשר ביניהם. ההורים של נועם צופיה ומומי, עלו לבמה. אימא שלו סיפרה על נועם ועל האישיות המיוחדת שלו. ובהמשך דבריה היא דיברה על תאונות הדרכים. משפט אחד חזק שחקוק לי בראש היה: ‘אל תגידו לי, זה לא יקרה. תרדו עוד היום מהאופנועים, ותרוויחו את החיים’. מאז שנועם נהרג, היא דואגת להעביר את המסר הזה בכל מקום אפשרי. על הבמה עלינו כ-14 אמנים שונים. שרנו שירים שלנו ושירים שעשינו בשיתוף עם נומי. את המופע הזה פתח האח של נועם, מור. והוא ביצע שלושה שירים של נועם, ביניהם השיר המוכר והאהוב ביותר שנועם שר לאימא שלו, שנקרא ‘אין לי זמן’. ואני חייב לציין שמור לא מגיע מהסצנה. ובכל זאת, הוא ביצע את השירים, ולא השאיר עין אחת יבשה. כולם התרגשו מהביצועים שלו. והוא ביצע אותם כאילו היה נומי בעצמו”.

צופיה אימו של נועם “זל בקהל

להופעה כאמור, הגיעו השותפים, בצורה כזו או אחרת, של נועם בסצנה. טדי מורspade  (חבר של נומי) ששר שיר שכתב עליו לאחר מותו. אביחי נפתלי, סבסטיאן ואברי, טדי נגוסה, כפיר צפריר, הלם תרבות, זי קיי, מבוא הדודאים, אדם זולוד, ביג סאזו, אושר שימחי, שקד קמעו, דיג’יי kush ודיג’יי glass vegas, גיא קושנירסקי שהוא גם המפיק המוזיקלי של נועם, והוא זה שהפיק את האלבום שלו ‘רוקסטאר כפרה’, וכאמור גם עמרם בעצמו: “ביצעתי שני שירים מהאלבום החדש שלי ושיר נוסף, בו אני מארח את נומי שנקרא ‘חתום בנשיקה’. את המופע חתם מור עם השיר של נועם ‘יאללה ביי’, וכולנו עלינו איתו ושרנו יחד. וזה היה מרגש בטירוף”.

מאז מותו, נראה שנועם מקבל את הכבוד שהגיע לו.

“כולם אמרו שהשנה הזו הייתה צריכה להיות הפריצה הגדולה של נועם. הוא עבד על אלבום חדש. הוא חימם את הטור של רביד פלוטניק, אבל בעיקר נועם היה איש עם נשמה גבוהה וחבר אהוב על כולם. ממש כשמו כך הוא היה, נעים. הוא הצליח לגעת בכולם. והיו לו המון מעגלים של חברים שהוא הצליח לאחד. נועם היה אדם צנוע. ועם זאת, הוא היה חיית במה. אימא שלו אמרה עליו ש’הוא אהב, נשם וחי את המיקרופון מגיל שמונה ועד שנהרג והוא בן 29 ושבעה חודשים פחות יומיים’. נועם היה עונה לכל המעריצים שלו. שמענו סיפורים שבעזרת השירים שלו הוא הציל מעריצים ממחשבות אובדניות, מצרות בחייהם. לחלקם הוא עזר גם כספית. הוא היה מפרגן לכל האמנים בסצנה. כולם באמת מאוד אהבו אותו. הוא כתב משפט בשיר ‘הנוף משתנה’, שכנראה גורם לכולם לרצות ולהנציח. והמשפט אומר: ‘אבל אם אמות, יזכרו את השם’. זו הייתה כנראה צוואתו. וההורים שלו החליטו להגשים את זה. מההיכרות הקרובה שלי עם ההורים של נועם ומור אחיו, אני יודע בוודאות שעם כל הקושי שבאובדן של נועם, הם בחרו בחיים. וזה נותן להם את הכוח להמשיך. אימו התמסרה למפעל הזה שנקרא נועם נומי. והעשייה סביבו גורמת לה מעט אור בחושך שלה. הם עובדים על מספר פרויקטים להנצחתו בכל מקום וגם כאן בעיר הולדתו שכל כך אהב, באר שבע”.

כתבות נוספות במגזין

0

“האבא של נועם”

לגיא ואורית כהן נולד לפני כ-11 שנה תינוק, שרק כשהיה בן שלוש אובחן כאוטיסט. כהן מספר בריאיון ל"שבע", בין היתר, על ההלם הראשוני והבושה, המחסור בתמיכה הורית והדרך הארוכה והמתפתלת שעברו יחד עם נועם עד למצב של תלמיד מצטיין בבית ספר יסודי רגיל. "אני עוד רואה את כל הדרך שיש לנועם לעבור, אבל אני יודע שהוא מסוגל לעבור אותה", הוא מדגיש. ברכה של ילד

מגזין27 בינואר 2022    13 דקות
0

“קשה מאוד לשנות את הקונספט מעכשיו לעכשיו”

כך אומר בריאיון ל"שבע" יו"ר החטיבה הפנימית בבית החולים "סורוקה" וראש פרויקט "מגן אבות ואימהות" של משרד הבריאות, פרופ' נמרוד מימון, על רקע פתיחת מחלקה מיוחדת ב"סורוקה" של חולי קורונה ללא תסמינים. "אני באמת חושב שזה הגל האחרון, אבל אני גם מתכונן לאפשרות שאולי זה לא יהיה הגל האחרון", מדגיש פרופ' מימון. רואים את הסוף?

מגזין27 בינואר 2022    9 דקות

כתיבת תגובה