מגזין

אתגר השמירה על הגזרה

מגזין28 במרץ 2020    2 דקות
0

אמיר וינוגרד עם 5 טיפים איך לא לעלות במשקל בתקופת הקורונה

אתגר השמירה על הגזרה
אמיר וינוגרד. צילום: אלבום אישי

אחד האתגרים הגדולים ביותר בתקופה הקרובה הוא הימנעות מעלייה במשקל.
השגרה החדשה שנכפתה עלינו מביאה לכך שאנחנו מבלים שעות רבות בבית, ובעצם, במרבית היום אנחנו צריכים להתמודד עם השילוב הבעייתי של לחץ, אוכל זמין ומנחם, שעמום וחוסר פעילות גופנית. אז איך בכל זאת אפשר לעבור את התקופה הקרובה בשלום?

  1. שקילה – קודם כל נדרשים מודעות ורצון, ושניהם מתחילים בצעד קטן של להישקל בבוקר לפחות פעם בשבוע. השקילה תעזור לנו לוודא שאנחנו לא חורגים ושאנחנו בכיוון הנכון.
  2. יצירת שגרה – המצב שנקלענו אליו נראה כמו סופ”ש אחד ארוך, וכולנו יודעים מה קורה בסופי שבוע מבחינת השגרה והאכילה שלנו. לכן, עלינו לייצר שגרה ככל הניתן – ללכת לישון בשעה קבועה (מוקדמת יחסית), להחליף את הפיג’מה בבוקר לבגדים אחרים (גם אם נשארים בבית) ובאופן כללי מומלץ ליצור לו”ז שמכיל את הדברים שאנחנו רוצים להכניס במהלך היום, כמו אימון ביתי, למידה, בישולים ועוד.
  3. קנייה מודעת בסופר – אין פה חוכמות, מה שנקנה, לבסוף ייאכל. לכן, מומלץ מראש לוותר על דברים פחות בריאים ועתירי קלוריות, כגון חטיפים ושאר מזון מעובד. אם ממש מתחשק, אז אפשר לבחור בצורה מושכלת משהו שבאמת אוהבים. דווקא בתקופה הקרובה, בה אין אירועים ומסעדות כמו בדרך כלל, אפשר להקנות לעצמנו הרגלים של הכנת מזון בריא יותר.
  4. ארוחות מסודרות ושתייה מרובה – עלינו לנסות ליצור סדר מסוים מבחינת הארוחות. מספר הארוחות לא באמת משנה, אלא המטרה היא ליצור שגרה מסוימת, כל אחד עם ההרגלים והנוחות שלו, אחרת, נמצא את עצמנו כל היום אוכלים ומנשנשים.
  5. לזוז כמה שיותר – נכון, חדרי הכושר סגורים, אך עדיין ניתן להתאמן בבית עם ציוד פשוט כמו בקבוקי מים, כיסא, מדרגה ומזרן. (וגם ניתן למצוא לא מעט סרטונים ברשתות החברתיות) בנוסף, לגוף ולנפש, מומלץ כל כחצי שעה-שעה לקום ולזוז קצת, אפילו סיבוב קטן בתוך הבית.

לסיכום, אפשר להפוך את החיסרון ליתרון, וניתן לנצל את עודף הזמן דווקא להקניית הרגלים בריאים. אם תמיד התלוננו שאין לנו זמן לזה, אז הנה, עכשיו יש לנו הזדמנות נהדרת לכך.

מאחל לכולנו בריאות וחזרה לשגרה מהירה ככל הניתן,

הכותב הוא אמיר וינוגרד, דיאטן קליני וספורט.

 

כתבות נוספות במגזין

0

לשרוד או לחדול

ליזה ביך תחזקה עמוד "יו-טיוב" עם מאות אלפי צפיות, עמוד "אינסטגרם" עם רבע מיליון עוקבים ואפילו הוציאה מותג ביוטי הנושא את שמה, אבל בחודשים הקרובים, היא תענה לכם רק תחת התואר "השורדת", כשתשתתף בעונה החדשה של "הישרדות", שעולה השבוע. צאו לדרך

מגזין14 באוקטובר 2021    10 דקות
0

“הצבא זה מכינה לחיים”

כך אומרת לעיתון "שבע" סא"ל במיל' מיטל מידם, בעלת חברת "שוברים דיסטנס" להכנה לגיוס לצה"ל. "כל פעם שאני מרצה ועושה סדנאות, אז אנשים אומרים לי: 'את יכולה לבוא לדבר בכיתה של הילד שלי? יש לי ילד יותר קטן, הוא בכיתה ג'. זה רלוונטי גם שם'", מדגישה מי שהשתחררה לפני כחצי שנה מהצבא כמפקדת מחנה 80. 

מגזין11 באוקטובר 2021    8 דקות

כתיבת תגובה