מגזין

“החלטתי שאני עוזב סופית, אבל אלוהים סידר את זה אחרת”

מגזין16 בדצמבר 2018    6 דקות
0

מנכ"ל מועדון הפורום, דן לייבל יחגוג יום הולדת וזו סיבה טובה לראיון עם אחת הדמויות המשפיעות ביותר על סצנת חיי הלילה בבאר שבע. על תחילת הדרך, השינויים שהתרחשו במועדון והשינויים שעברו עליו בחיים האישיים

“החלטתי שאני עוזב סופית, אבל אלוהים סידר את זה אחרת”
דן לייבל | צילום: אלבום אישי

ביום חמישי יחגגו במועדון הפורום יום הולדת לאחת הדמויות הכי וותיקות בסצנת חיי הלילה בעיר, מנכ”ל המועדון דן לייבל. לכבוד האירוע הגדול, החזרנו את לייבל קצת אחורה, לימים הראשונים שלו במועדון.

“התחלתי לעבוד בפורום בגיל 16 בדיוק, בדצמבר 97′ היה הערב הראשון שלי”, הוא נזכר השבוע ומשחזר: “זה קרה בפוקס. הייתי מעריץ שרוף של אביב גפן, ממש ילד אור הירח והוא הגיע להופיע בפורום. הציעו לי למכור כרטיסים להופעה וזה עבד טוב ואח”כ הציעו לי להתחיל ליחצ”ן את ליין החמשוש המיתולוגי. האמת שהייתי סופר חנון, אין לי מושג איך זה קרה אבל זה פשוט התפוצץ”.

לייבל הפך מהר מאוד לדמות מרכזית בחיי הלילה בבירת הנגב ומאות בליינים הכירו את המועדון בזכותו. “מהר מאוד הפכתי לדמות בולטת”, הוא מספר. “קודמתי להיות מנהל יחצני”ם ובאופן מאוד מפתיע, הצלחתי להתחבר לכולם בקטע אחר ומבלי לשים לב הובלתי את ליין החמשוש. האמת שאני מדבר על זה הרבה עם הדור הצעיר של העובדים, כאילו לא עברו כ”כ הרבה שנים, אבל היום הם לא יודעים להביא אנשים בלי לשלוח הודעה באיזה קבוצה בוואטסאפ. הם לא מאמינים לי שהייתי עומד ארבע שעות בתחנה המרכזית עם 2500 פלאיירים ומחלק אותם אחד אחד. שלא נדבר על לתלות פוסטרים עם ספריי דבק”.

“הייתי עומד ארבע שעות בתחנה המרכזית עם 2500 פליירים ומחלק אותם אחד אחד” | צילום: אלבום אישי

“באר שבע על המפה העולמית”

לאחר מכן, לייבל כבר עבד במשרה מלאה במועדון, שישה ימים בשבוע, מליין סלסה בשני ועד סוף השבוע. “היו לי שנים יפות ממש, מלאות בזיכרונות מדהימים, שילוו אותי כל החיים. עד אוקטובר 2004 הייתה הקדנציה הראשונה שלי בפורום, מאוד צבעונית, פרועה.  בינואר 2007 חזרתי לגלגול השני שלי במועדון, אחרי שגרתי בתל אביב, שם למדתי פרסום ושיווק. זה כבר היה טיפה ניהולי יותר, עדיין הייתי יחצ”ן בנשמה והאמת שעד היום אני כזה. עבדתי על הליין של הקהל הבוגר יותר ונכנסתי במקביל לסצנה של הטראנס. השינוי המשמעותי ביותר היה ביוני 2012, כשנבחרתי לראש הפרמידה החדש של הפורום. לא הרבה זוכרים אבל ב-6 שנים האחרונות הפורום עבר שינוי דרמטי, קיצוני ממש, בכל קטגוריה אפשרית. מהפכת האלכוהול, שינוי השם לפורום ישראל בעקבות הגעה של קהל מכל רחבי הארץ, פתיחת מתחמים חדשים ופרויקטים גדולים, והחדרת סצנת הטכנו לדרום וקיום אירועים ארציים עם אומנים כמו לוציאנו, גיא גרבר, בוטש, דבורה דה לוקה, אנריקו סאנג’וליאנו ועכשיו פאן פוט, ששמו את באר שבע על המפה העולמית”. לייבל והמועדון זכו בפרסי חיי הלילה ובמקביל הוא כבר החל לעבוד על אירועים ברמה ארצית כמו הופעות של דיויד גואטה, דד מאוס ועוד.

אתה המון שנים בחיי הלילה, לא חשבת לעזוב לתחום אחר?

“חשבתי כל כך הרבה פעמים לעזוב את חיי הלילה שאי אפשר בכלל להסביר. היו מלא משברים שעברתי בדרך. האמת שקצת לפני יוני 2012 כשקיבלתי את התפקיד, קיבלתי החלטה שאני עוזב סופית, אבל בסוף אלוהים סידר את זה קצת אחרת. הדבר שהכי השתנה במועדון בעשור האחרון הייתה האנרגיה. פשוט היה חיבור מדהים ולמדנו לעבוד כולם ביחד, צוות ענק, בהרמוניה משוגעת, כמו להקה ענקית שמורכבת מעשרות נגנים. קברנו את האגו וכל הזמן חונכנו לשמור על צניעות, להתמקד רק בעשייה שלנו, לא להיות כוחניים ועוד”.

“ב-6 שנים האחרונות הפורום עבר שינוי דרמטי” | צילום: אלבום אישי

עם כל כך הרבה אירועים ומסיבות, איזה מסיבות אתה הכי זוכר?

“האירועים הכי טובים שהפקתי בחיי ולעולם לא אשכח אותם היו עם לוציאנו ועופר ניסים השנה”.

“היא הברכה שלי”

לייבל אמנם חי את הלילות במועדון בכל סוף שבוע, אבל בחיים לא תמצאו אותו עם כוס אלכוהול ביד, בטח שלא דברים אחרים, ובמובן הזה הוא די “עוף מוזר” בחיי הלילה.

“יוצא לי להגשים פנטזיה” | צילום: אלבום אישי

“לא שתיתי בירה או צ’ייסר ובטח שלא עישנתי ג’וינט כבר 17 שנים”, הוא מודה. “אני לא זוכר מה זה להיות מסטול. אני בתוכי הכי חנון שיש, בלי קשר להיותי כיום נשוי באושר ומאוהב כמו באגדות. אף פעם לא הייתי טיפוס של בחורות או סטוצים, זה אף פעם לא משך אותי. אני חושב שמי שחי במסלול שלנו, במתח כזה גבוה, שהכל זמין מסביב ולא שם לעצמו גבולות, לא יכול לשרוד ולהתפתח בתחום ואני מכיר המון כאלו שיש להם הרבה יותר כשרון ממני”.

לייבל מזכיר את העובדה שבשנים האחרונות שינה סטטוס והתחתן עם מורן בן אבו, סמנכ”לית השיווק של הגרנד קניון בבאר שבע, מה שמיד מעלה את השאלה-איך מצליחים לנהל זוגיות כשאתה עמוק בעבודה, בטח בלילות?

“לא האמנתי שאני אתחתן עם מישהי שהיא תהיה אהבת חיי ואני גם אעריץ אותה” | צילום: אלבום אישי

“הקשר שלי עם מורן שינה אותי ברמות שאני לא יכול להסביר. היא הברכה שלי, היא האושר שלי, היא האי השקט שלי והחברה הכי טובה שלי. היא לימדה אותי כל כך הרבה, לא האמנתי שאני אתחתן עם מישהי שהיא תהיה אהבת חיי ואני גם אעריץ אותה. ברוך השם, היא עשתה אותי טוב יותר, אפילו בעבודה. לגבי זה שאני עובד בלילה, זה עובר לידה. רק בשישי טיפה קשה לנו, אבל זה לא לנצח. אנחנו בנינו לעצמנו חוקים שמפצים על זה. היא יותר טוטאלית ממני בעבודה, הרבה יותר חכמה וחדה ממני, מוכשרת בקטע אחר והיא מצליחה לנהל את העולם בזמן שאני מצחצח שיניים, זה פשוט מטורף. אז היא רק דואגת שאני תמיד אהיה מסודר יותר, שהקשר שלי עם יוסי (שוורץ) יהיה טוב יותר”.

אז מה צפוי לנו ביום ההולדת?

“השנה, ביום ההולדת שלי יוצא לי להגשים פנטזיה, אני חוגג באירוע טכנו באולם המרכזי של הפורום עם אלפי אנשים, במקביל לחגיגה ענקית בפקטור קיץ, גם עם אלפי אנשים. מי האמין שיגיע היום הזה? שנרקוד בחלל הגדול 7-8 שעות טכנו?”.

אז מה נותר לאחל לך?

“לאחל לי רק בריאות, זה הדבר הכי חשוב בעולם. אני מבזבז המון שעות בשבוע בכדי לבנות את הדור הבא בתחום, אני מבין שאני כבר בסוף הקדנציה שלי, שאני פחות מחובר לקהל, שחייב לפנות את הבמה לאנשים צעירים יותר, שגם רוצים להגשים פנטזיות ולחדש”.

עופר ניסים בפורום | צילום: טישה מיילס

כתבות נוספות במגזין

0

חג שבועות תעשה לך

ספיר חלמיש, אחת ממפיקות האירועים המוכרות בנגב, בהפקת שבועות לבנה במיוחד, רגע לפני שהיא עצמה עולה על לבן ונכנסת מתחת לחופה

מגזין27 במאי 2020    7 דקות
0

חזל”ש, בערך

בקניונים בודקים חום לכל לקוח, בחנויות מסתובבים עם מסכות, ובמסעדות תפריטים חד פעמיים, באר שבע חוזרת לשגרה כמעט מלאה

מגזין21 במאי 2020    13 דקות

כתיבת תגובה