מגזין

לוחמת חברתית

מגזין6 בדצמבר 2018    3 דקות
1

סמל בר דאלי מבאר שבע לא הסתפקה בתרומה למדינה, כלוחמת בחטיבת "האש" 282. היא גייסה חברים, ועזרה בניקיון ושיפוץ ביתו של קשיש סיעודי

לוחמת חברתית
בשטח. בר דאלי | צילום: דו"צ

תרומה לקהילה גם בחופשות מהצבא: סמל בר דאלי (19), לוחמת בחטיבת “האש” 282, שנולדה וגדלה בבאר שבע, לא מנצלת את חופשות השבת רק כדי לנוח ולהתרענן, והיא מתנדבת ותורמת לקהילה.

ל”שבע” נמסר, שלאחרונה, היא בחרה להשקיע את זמנה בניקיון וסידור ביתו של בוריס, קשיש מבירת הנגב, ואף הצליחה לרתום חברים נוספים למשימה. “כשישבתי עם המשפחה בשישי בערב, ראיתי פוסט, שקורא לבוא לעזור לשפץ בית של קשיש שנשרף”, מציינת דאלי. “הגעתי יחד עם אחי הגדול ומספר חברות, ומצאנו בית במצב לא טוב, לא ראוי למגורים. קראתי לעוד חברים להגיע. ניקינו כל הבוקר, סידרנו, ודאגנו למלא את המקרר, שהיה ריק, באוכל. כשסיימנו, הבית נראה כמו חדש, כמו בית. בוריס לא הבין הרבה עברית, אבל כשנכנס לחדר המסודר, ראיתי את ההתרגשות והחיוך שלו. כולנו יצאנו עם חיוך ותחושת סיפוק עצומה; זו הייתה אחת השבתות הכי טובות שהיו לי”.

בהתנדבות. דאלי וחברות | צילום: דו”צ

היא לא עצרה כאן, ופרסמה פוסט ב”פייסבוק” על הסיפור. ההודעה תפסה תאוצה, והגיעה לאנשים רבים, שהביאו אוכל ופריטים לביתו של בוריס. “זה מרגש לראות איך מעשה קטן עושה שינוי גדול לבן אדם. חשוב לי שאנשים ימשיכו לעזור לבוריס ולאנשים עם סיפור דומה לשלו. החברות שלי ואני מתכננות ללכת אליו גם בשישי הקרוב, לארח לו חברה, לבדוק מה חסר, ולהמשיך לסדר את הבית”.

דאלי למדה בתיכון הרב תחומי בעיר, והרחיבה פסיכולוגיה. “ידעתי שאני רוצה להיות לוחמת”, היא מספרת. “אחי הגדול, מושיקו, נלחם כדי לשרת בקרבי; הוא קיבל פטור מגיוס בגלל פרופיל, ולמרות זאת התעקש, התגייס ל’גבעתי’, וסיים את השירות כלוחם. הסיפור שלו והרצון לתרום עודדו ודחפו אותי להיות לוחמת”. דאלי התגייסה באוגוסט 2017 לתותחנים. היא החלה ב-3 שבועות של מכינת לוחמות, בסופה בחרה דאלי להמשיך כלוחמת, והגיעה לגדוד 334 שבחטיבת “האש” 282.

לאחר מסלול הכשרה של 8 חודשים, יצאה דאלי לקורס מפקדים. “כבר מהטירונות ידעתי שאני רוצה לצאת לפיקוד”, היא

“ידעתי שאני רוצה להיות לוחמת”. דאלי | צילום: דו”צ

ממשיכה. “זה קרץ לי, והיה לי ברור שלשם אני רוצה להתפתח. תמיד, רציתי להיות בסגל, והחלום שלי הוא להיות מפקדת בבא”ח (בסיס האימונים), וכך לעצב וללמד את המתגייסים החדשים”.

לאורך ההכשרה, חוותה דאלי אירועים משמעותיים רבים, שניים מתוכם היא יודעת שלא תשכח: טקס סוף המסלול שהתקיים בירושלים ומסע הכומתה: “אלו היו אירועים מרגשים מאוד; התחברנו מאוד, והרגשנו שיחד נוכל לעבור הכל”.

בסוף הקורסים, היא הוצבה בגדוד 334, ושירתה באג”ם (אגף המבצעים): “אנחנו אחראים לקשר בין גדודי החי”ר מקדימה לבין המשגרים של תותחנים, וכך להעביר את המשימות הנדרשות. זה תפקיד מעניין מאוד, עם הרבה אחריות. חיל התותחנים הוא מקום טוב; יש פה אנשים איכותיים ואווירה משפחתית. לאורך השירות, הכרתי חברים לחיים.

בשבועות הקרובים, תפקד דאלי על הלוחמות החדשות, שהתגייסו לחיל התותחנים במהלך מכינת הלוחמות. לסיום ולכבוד חודש הגיוסים שבפתח, היא מוסיפה טיפ לכל המתגייסים החדשים: “תדעו לנצל את הזמן; עכשיו, השירות נראה ארוך, אבל הוא עובר מהר. תהיו חזקים, ותתמכו אחד בשני, כי חברים הם הכל בצבא. הקשרים שנוצרים במהלך ההכשרה והשירות, הם מיוחדים מאוד”.

כתבות נוספות במגזין

0

דה לוקו אינטרנשיונל

אלון "דה לוקו" כהן החוגג בימים אלה 45, היה עסוק ב-3 השנים האחרונות בקריירה בינלאומית, שעוד מעט בוודאות תרגישו אותה > מי ששומע בעיקר את השאלה "לאן נעלמת?", מספר בראיון מיוחד לעיתון "שבע", שהוא לעולם לא נח, פשוט כל הזמן מחפש את הדבר הבא

מגזין19 בפברואר 2020    9 דקות
0

בנעלי בית | טראומה מהחרמון

אבנר ביטון, יו"ר הנהגת ההורים בבאר שבע ושמאי מקרקעין עצמאי

מגזין19 בפברואר 2020    2 דקות

כתיבת תגובה

  • יעקב ויטל
    לוחמת חברתית

    כאחד שמתנדב בעמותת אתגרים באר שבע בליווי עיוורים ובעלי ליקויי ראייה ונכויות גופניות וםועל למען הכרת השונה, התרגשתי מאוד מהכתבה. כל הכבוד על היוזמה הברוכה.