מגזין

"גם מהמקום הכי נמוך, אפשר לקום, להאיר ולצאת"

מגזין29 בנובמבר 2018    5 דקות
1

תושבת באר שבע שמתמודדת עם מחלת הסרטן, יזמה ערב ייחודי ל"מתמודדות" בכל רחבי הארץ. "אתן לא לבד", היא אומרת

"גם מהמקום הכי נמוך, אפשר לקום, להאיר ולצאת"
יוכי פרדי | צילומים: אודליה בצלאל

יוכי פרדי, בת 35 מבאר שבע, גילתה לפני כשנה וחצי שהיא חולה במחלה הנוראה. ככה, באמצע החיים, עם שלושה ילדים, "לא ידעתי איך אני קמה מהמקום הזה", היא מספרת. כעת, למרות שהיא עדיין נאבקת בסרטן, עם טיפולים כל שלושה שבועות וניתוחים שהיא עדיין צריכה לעבור, היא החליטה שההתמודדות שלה, תיתן השראה ותעזור למתמודדות אחרות. "גם מהמקום הכי נמוך, אפשר לקום ולהאיר ולצאת", אומרת האישה הנפלאה הזו. "זה המסר שאני רוצה להעביר, שגם אני אתכן בצרה. אתן לא לבד". בעוד כשבוע, ב-8.12, נר שביעי של חנוכה, יתקיים אירוע ייחודי מסוגו, שעות של שמחה והטענת כוחות לנשים, נערות ואמהות לילדים חולים, שיזמה וארגנה פרדי, ביחד עם עוד חברה בשם חיה דהאן.

האירוע

"חולות סרטן מתמודדות עם אינספור עניינים וחזיתות", היא מספרת. "מעבר לפחד הגדול, לכאבים ולהרגשה הקשה של הבחילות ותוצאות הלוואי של התרופות, מסתתר עצב גדול. הרופאים עושים את מה שאפשר והתרופות גם, אבל מי דואג לנפש? מי דואג לכוחות"?, שואלת יוכי.

"אני, אשה צעירה, תושבת באר שבע, מתמודדת בעצמי, מכירה מקרוב מאד את המאבק היומיומי והצורך בכוחות שיאפשרו את ההתמודדות הלא פשוטה. החלטתי להרים את הכפפה, לטובת נשות הדרום, המיזם הראשון שלי, אירוע "קומי אורי" קורם עור ויוצא לאור דווקא בחנוכה – בימים של שמחה, ניסים ואור".

יוכי שכאמור, מתמודדת עם הסרטן כבר שנה וחצי, גילתה ש"באזור הדרום אין שום ארגון או עמותה שפועלים בשביל לעשות טוב לאנשים האלה", לטענתה. "לא נתקלתי עדיין במיזם שירים להן את מצב הרוח ויגרום להן לצאת מהבית". אז היא החליטה לעשות זאת בכוחות עצמה.

"תוך כדי הטיפולים, התחלתי בפעילות התנדבותית במכון האונקולוגי ב"סורוקה". הכרתי אנשים ויצרתי קשר תוך כדי, ראיתי את הצורך. אמרתי שאני אעשה איזשהו אירוע לנשים", משחזרת פרדי. "חברה בשם חיה פנתה אליי וביחד התחלנו להרים אירוע. היא מדהימה. זה התגלגל ואין לנו איזה עמותה שעומדת מאחורינו, ככה שכל הערב הוא מתרומות ורצון טוב של אנשים לעזור. הרמנו הפקה מכלום והגענו לאנשים הכי גדולים – מגן האירועים "ארבע עונות" שבקיבוץ ברור חיל, מקום מדהים ואחד היפים שראיתי. גייסנו גם כסף לזמר חנן בן ארי והבאנו עוד אמנים שנרשמו. הצלחנו לגייס תורם יקר, שנרתם. הוא לא הכיר אותי לפני, רק שמע אותי, וזה נגע לו בלב. קוראים לו מאיר יעקובסון. היו לנו עוד תורמים יקרים, אבל הוא היה אחד הגדולים שבהם לצד "שניב תעשיות נייר", שלקחו חסות על האירוע תרמו גם מארזי שי מפנקים שיחולקו למתמודדות".

 

לדבריה, "זו הולכת להיות הפקה גדולה, עם המון הפתעות, אור ושימחה לאנשים. חשוב לי שהערב ישדר יוקרה כי אלה נשים שמתמודדות עם כל כך הרבה", היא מדגישה. "הן לא נשים מסכנות, אנחנו נשים רגילות ומקסימות, אבל זו התמודדות עם מחלה מאוד קשה ומגיע להן ערב העצמה נשית שייתן להן כוחות להמשך. קראתי לזה 'קומי אורי', כי אני רוצה להעביר את המסר, שהן יקומו ויפיצו את האור שלהן, כי בכל אחת יש אור, גם במצב שהן נמצאות בו. אנחנו רוצות וניתן להן את הכי טוב שאפשר. הן לא צריכות לשלם, לא חייבות להשתתף, רק ליהנות. מי שמתמודדת עם סרטן או מחלימה, מוזמנת להתקשר אליי ולהירשם ואנחנו נותנים שני כרטיסים בחינם, לאישה ולמלווה. אני שומעת תגובות של אנשים וזה מצמרר ומחזק אותי כל יום מחדש".

יוכי מעדכנת כי ההרשמה בעיצומה ולאירוע שבמקור היה אמור להיות עבור תושבי הדרום, יגיעו מכל רחבי הארץ. "יגיעו מתמודדות מבאר שבע, מדימונה, משדרות, תל אביב, ירושלים וגם מטבריה. מכל מקום יש נציגות", היא אומרת בשמחה. "יש הענות גדולה שלא דמיינתי אותה. מצד אחד זה עצוב לי שיש כל כך הרבה אנשים שמתמודדים עם זה, מצד שני אני שמחה שאני יכולה לתת להם קצת אור".

בערב יושק גם כרטיס "קומי אורי vip", כרטיס הטבות והנחות לחולי סרטן בכל הארץ. "מהרגע שאתה מגלה על המחלה ועד שאיזה גוף ממשלתי עוזר לך, עוברת לפחות חצי שנה", מעידה פרדי. "זה זמן קריטי. אני קוראת לכל עם ישראל לכבד את הכרטיס שלנו, מהרגע שהן מאובחנות, שבתי עסק יכירו בזה. זה מדהים".

הכרטיס

את לא אומרת חולות סרטן אלא מתמודדות, למה?

"אני לא מרגישה שאני חולת סרטן, אני מתמודדת עם בעיה שלא הייתה קודם. זו התמודדות יום יומית והמילה חולה קצת קשה לי אישית. כל אחד מתמודד עם משהו אחר בחיים – אחד עם קשיי פרנסה, אחר עם משהו אחר ואני מתמודדת עם הסרטן. חולות זה מקום של חולשה והנשים והנערות הללו הן אמיצות וגיבורות. ככה אני רואה את זה".

להרשמה לאירוע בטל': 052-6209021
עסקים המעוניינים להשתתף בכרטיס הנחות והטבות שיחולק בערב, יפנו לחיה: 055-6687080

הזדמנות לעשות טוב. בעלי עסקים, זה הרגע שלכם…

כתבות נוספות במגזין

0

"המדינה שכחה אותנו"

כך תושב באר שבע המתגורר בשכונת נחל בקע > זו הסיטואציה, בה נאלצים לחיות עשרות אלפים, המתגוררים בשכונות הוותיקות בבירת הנגב, שמוותרים על בניית ממ"ד, בשל העלויות הכספיות או הסבך הביורוקרטי > "בכל פעם שיש ירי של טילים לכיוון באר שבע זה כמו רולטה רוסית"

מגזין15 במאי 2019    11 דקות
0

"תמיד הוא הוביל"

סוזי ללוש, המחנכת של ראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ', בכיתות ז' ו-ח' בבית הספר "תומר" בעיר, מספרת ל"שבע" על "התלמיד הממוצע", שהגיע לצמרת השלטון בבירת הנגב...

מגזין9 במאי 2019    4 דקות

כתיבת תגובה

 • Avatar
  אפרת
  הבראה למחלימים

  שלום
  מאוד משמח שיש אנשים שמהקושי שלהם נבנים , פותחים שערים ויוזמים פעיליות וסיוע לזולת זו גדולה.

  רצתי להעביר מסר חגבי הבראה למחלימי סרטן נשים וגברים , מסובסד לחברי כללית מושלם , ומאוחדת שיא. 6 ימי הבראה מעצמים פנסיון מלא, עם סדנאות ופעילות , במלון יערים במעלה חמישה. לפרטים : 072247722