מגזין

“הכל בולשיט. החיים האמיתיים, זה מה שאתה עושה”

מגזין28 בנובמבר 2018    8 דקות
0

מספרת בגילוי לב על המשבר עליו התגברה, השינויים שעשתה בחייה, החיים כסבתא טרייה והחזרה לפריים טיים הטלוויזיוני. כבר לא סמדי בומבה

“הכל בולשיט. החיים האמיתיים, זה מה שאתה עושה”
סמדי בומבה | צילום: אייל גוטמן

תשע שנים. זה הזמן שעבר מאז הגיחה לעולמנו סמדר וקנין מבאר שבע, בתכנית “מאסטר שף”.

את סמדר רובכם מכירים כ”סמדי בומבה”, אותה אישה מתולתלת, שהייתה מכוכבות העונה הראשונה של ריאליטי הבישול. בימים שלאחר הריאליטי, סמדי הייתה בכל פינה, בתכניות שונות בטלוויזיה וברדיו, אבל מה שנראה נוצץ מאוד מבחוץ, הסתבר כשונה מאוד מבפנים.

בראיון ל”שבע” היא מספרת: “היום אני תשע שנים אחרי ‘מאסטר שף’, וכשאתה יוצא מתכנית ריאליטי, ועוד כדמות מאוד

“אולי זו הייתי אני והתמימות שלי” | צילום: אייל גוטמן

אהובה על ידי הקהל, אתה תמים. אולי זו הייתי אני והתמימות שלי, אבל יצאתי אהובה מאוד ועשיתי הכל. לכל מקום שביקשו שאגיע, הגעתי. פתאום זה רוצה שתבשל לו וזה רוצה שתבוא אליו. כולם רוצים לטעום את מה שאני מכינה. אתה מצטלם ומגיע ולא מקבל את מה שצריך. היום אני מדברת עם קולגות שיוצאים מתכניות ריאליטי והם הולכים לבשל אצל ידוענים ומשלמים להם חבל על הזמן. אצלי זה היה אחרת”, היא אומרת.

“אבל ככה אתה מתקדם, אתה חווה נפילות. לדוגמא, הייתי מוזמנת לכל תכנית בוקר, היו מבקשים ממני-‘סמדי תבשלי משהו ותבואי אלינו’, אז אני הייתי באה ופותחת שולחן, מגיעה עם סירים. אתה בא כל הדרך מבאר שבע עם הסירים, מופיע חמש דקות על המרקע ולא קרה עם זה כלום. לאט-לאט נופל לך האסימון, אתה אומר-‘למה אני צריך את כל זה’. ואני מודה, מאוד רציתי להגיע לטלוויזיה, להגשים את החלום, עד היום אני רוצה. אבל זה לא קרה. המשכתי לנסות, עד שהבנתי שאם זה לא קורה, אז צריך להפסיק לנסות קצת, זה יקרה לבד”.

“היה לי משבר”

סמדי היא סוללה טעונה שלא נגמרת. היא תזזיתית במטבח ומחוצה לו, לא מורידה את החיוך ותמיד נמצאת בתנועה. אם יש משהו שאפשר להגיד עליה, הוא שהיא לוחמת. יש לה חלום והיא נלחמת להשיג אותו. סמדי גם מודה שבישול הוא תשוקה ואהבה מאוד גדולה אצלה, זה מה שהיא רוצה לעשות ולכן נלחמה על זה. כך קרה עם מסעדת שושנה שפתחה בסמיכות לאוניברסיטת בן גוריון.

“הבת שלי אמרה לי – ‘אמא את חייבת לפתוח מסעדה עם האוכל שלך ליד האוניברסיטה’. היא הייתה סטודנטית ואמרה שהסטודנטים מחפשים אוכל ביתי. אז מצאנו מקום והיו לי שנתיים מדהימות. פתחתי מקום משלי, עם אוכל ביתי שלי והסטודנטים היו כמו הילדים שלי”, היא משחזרת.

מסעדת שושנה הצליחה מאוד, אבל לקחה מסמדי הרבה כוחות וזמן. “זה היה מאוד תובעני”, אומרת סמדי ומוסיפה: “אתה צריך לתת מעצמך המון. להיות בעל מסעדה, במדינה שלנו, זה לא קל. היה לי מאוד כיף, מאוד מאתגר, אבל החלטתי שאני סוגרת את המסעדה”.

“לא רציתי לקחת פסק זמן מהחיים” | צלם: יוסי אלוני

ופתאום, לפני שנתיים, סמדי קצת “נעלמה”. הייתם רוצים לחשוב שהיא לקחה פסק זמן לעצמה, שרצתה “להיעלם” מהכותרות, אבל היא, בכנות ראויה לשבח מודה, שהיא רצתה את זמן המסך, אבל שינוי תמים שעשתה, הביא איתו תקופה לא פשוטה: “היה לי משבר, וכמה שזה יישמע מצחיק, זה קרה כשהחלפתי תספורת. זה היה ממש כמו שמשון הגיבור. לפני שנתיים הלכתי לתרום את השיער לחולות סרטן. הסתפרתי, הורדתי את הפרח בשיער והחלטתי לעשות שינוי חיצוני. זה הכל. מאותו הרגע שירדו התלתלים, נסגרו כל הדלתות. הייתי הולכת לאודישנים, ביקשו ממני לבוא לתכניות ואז רגע לפני לא הייתי מתקבלת. כששאלתי למה? מה קרה? אמרו לי שזו לא סמדי האמיתית. לא הבנתי את זה. אמרתי מה זה אמיתי? האישיות זה אותה האישיות, אני אותה סמדי, כלום לא השתנה באמת”.

סמדי עברה שינוי חיצוני. היא רזתה 20 קילוגרמים, הורידה גם מהשיער והחליטה להיפרד מהמותג שלה, הפרח האדום בשיער. “אחותי אמרה לי ‘אם תורידי את הפרח, הלך עלייך’. אבל מי חושב שזה באמת ככה. אני פשוט החלטתי לקחת לי פסק זמן, לשנות משהו, אבל רק חיצונית. לא רציתי לקחת פסק זמן מהחיים, אבל זה פגע בי. הסתבר לי שזה ככה עובד. שהתלתלים והפרח זה מותג. אלה היו שנתיים מאוד קשות. פתאום אני לא סמדי בומבה. השינוי בסוף השפיע גם עליי”.

את מצטערת על הדרך שעשית או על משהו בדרך?

“לא. זו הייתה הצלחה גדולה, אבל גם ההפקה לא ידעו לאכול את זה. שמרו אותנו בצמר גפן. אני חושבת שהמסלול שעשיתי הוא מסלול נהדר. טעמתי מהכל, עשיתי פרסומת, עשיתי סדנאות. פתחתי מסעדה ואני עובדת במקום שסובב סביב אוכל, שזה משהו שאני הכי אוהבת. אני החלטתי מבחינתי לקחת צעד אחורה ולחזור למקום שלי, כי מה שחשוב זו הפרנסה והילדים. אני מאוד רציתי את המדיה, אני לא אשקר, אני עדיין רוצה. אבל אני חושב שההספק שלי הוא ברמה שיוצאי ריאליטי לא יגיעו לזה. את מי זוכרים היום? בקושי זוכרים מישהו. ואותי? תשע שנים אחרי וכולם עדיין זוכרים אותי. כי משהו באישיות שלי דיבר לאנשים”.

“למדתי לקחת הכל בפרופורציות”

כמו ששבק ס’ כתבו בשיר שלהם – “כל סוף הוא התחלה חדשה, העצב הוא סימן שבקרוב תבוא שמחה”. אחרי שנתיים לא פשוטות, סמדי שוב איתנו. התלתלים? חזרו. הפרח? נמצא בגאווה על השיער. והחיוך? חזר ובגדול. היום סמדי נמצאת שוב במקום אחר, טוב יותר, שמח יותר ואופטימי יותר. היום תוכלו למצוא אותה מבשלת למוסדות גדולים מהצפון ועד הדרום.

בימיה ב”שושנה” | צילום: “שבע”

“אף פעם לא הפסקתי לבשל”, היא מספרת. “קיבלתי הצעה מאוד מפתה מחברת iss – חברת הסעדה עולמית, עם סניף בארץ. קיבלתי תפקיד של שף אטרקציה. כל יום אני במקום אחר, מבשלת את המנה שלי וכולם יודעים שאני מגיעה. אני יכולה להגיד שזה החזיר לי משהו בחיים. אני מבשלת בהרבה אהבה, באינטראקציה עם אנשים בכל הארץ. מבשלת ועושה פאן לאנשים. זה נורא כיף, אתה מגיע ואתה מקבל המון אהבה מאנשים. אני מבשלת את המאכלים שלי ומחזירה אהבה”.

היום סמדי היא בוגרת יותר, כבר לא כל כך תמימה, לא נאיבית, חולמת חלומות מצד אחד אבל יודעת להישאר עם רגליים על הקרקע מצד שני, “לפעמים אני מסתכלת באינסטגרם על כל יוצאי הריאליטי, במה הם מתעסקים. הכל בולשיט, החיים האמיתיים זה מה שאתה עושה. כשאתה עושה באהבה ומקבל באהבה. אני חושבת שבסוף הכל זה עניין של זמן. למדתי לקחת הכל בפרופורציות. הטעות שלפעמים אנשים יוצאים מריאליטי חושבים שהם קמים בבוקר והולכים לכבוש את הטלוויזיה, שהולכים להיות כוכבים. וזה לא ככה. צריכים להישאר עם רגליים על הקרקע. לא הכל בא בקלות, זה לוקח זמן ועבודה קשה. זה לא כמו שזה נראה. אתה הולך לאודישן ומקבל לא, ועוד לא ושוב לא. אז או שאתה נכנס לדיכאון מזה, או שאתה אומר בסוף ירצו וייקחו, ואם לא? אז לא נורא”.

סבתא בומבה

אולי מה שהכניס את סמדי התזזיתית למקום קצת יותר שקט ורגוע הוא העובדה שלפני כשלושה חודשים היא הפכה לראשונה לסבתא. היא מדגישה שזה הכניס לחייה נקודת מבט נוספת, קצת אחרת. “לפני שלושה חודשים הפכתי לסבתא וזה אחד הדברים המרגשים והמאושרים ביותר בחיים שלי”, היא אומרת בחיוך. “אם דיברנו על פרופורציות, אז זה עוד יותר הביא לי פרופורציות בחיים. אי אפשר להגדיר אהבה של סבתא לנכדים. זה קסם. זה לסיים את העבודה ולטוס הביתה להריח את התינוקת, הכל סובב סביבה”.

בקרוב סמדי תפציע לרגע על המסך. זה יקרה בסדרה שנות ה-80, ב”רשת 13″, בכיכובו של שלום אסייג. מצד אחד, יש לה בטן מלאה כלפי אנשים שונים בתעשייה, מצד שני היא גם מודה שסביבה יש לא מעט אנשים טובים, שעוזרים ודואגים כשצריך ואחת מהן גם הביאה אותה חזרה למסך הקטן. “אחת החברות הטובות שלי, מאלה שדואגות לי, אמרה לי שיש אודישנים לשנות ה-80. כתבתי למני אסייג שאני רוצה להגיע לאודישן והוא אמר לי שאם אני בעניין, אז הוא ישמח. שאל איך המבטא שלי ואיך אני עם השפה. אם לומר את האמת, הוא גם בא לקראתי”.

סמדי משחקת את סבתא סימי, תפקיד קטן אבל משמעותי. “בשבילי, זה היה לנפש”, היא אומרת. בהפסקות היא כבר בישלה שקשוקה לכולם.

הראיון המלא בגיליון סוף השבוע של עיתון “שבע”

כתבות נוספות במגזין

0

דה לוקו אינטרנשיונל

אלון "דה לוקו" כהן החוגג בימים אלה 45, היה עסוק ב-3 השנים האחרונות בקריירה בינלאומית, שעוד מעט בוודאות תרגישו אותה > מי ששומע בעיקר את השאלה "לאן נעלמת?", מספר בראיון מיוחד לעיתון "שבע", שהוא לעולם לא נח, פשוט כל הזמן מחפש את הדבר הבא > "יש כאלה שיכתבו שזה היה הצלחה, ויש כאלה שיגידו שזה היה כישלון. אני מקווה שיכתבו הצלחה"

מגזין19 בפברואר 2020    9 דקות
0

בנעלי בית | טראומה מהחרמון

אבנר ביטון, יו"ר הנהגת ההורים בבאר שבע ושמאי מקרקעין עצמאי

מגזין19 בפברואר 2020    2 דקות

כתיבת תגובה