מגזין

כך התחלנו | בזכות השירות הצבאי

מגזין19 במאי 2018    דקה אחת
1

מנהל בית החולים סורוקה, ד"ר שלומי קודש, תכנן בכלל ללמוד פיזיקה, אולם שירותו הצבאי כחובש, שינה את מסלול הקריירה שלו

כך התחלנו | בזכות השירות הצבאי
ד"ר שלומי קודש מחדיר עירוי במהלך שירותי הצבאי | צילום: אלבום אישי

“החשיפה הראשונה שלי לעולם הרפואה הייתה במהלך השירות הצבאי שלי כחובש”, אומר ד”ר קודש. “עד אז תכננתי ללמוד פיזיקה – אבל העבודה עם אנשים ותחושת הסיפוק שלוותה אותה, גרמה לי לחשב מסלול מחדש ולהירשם ללימודי רפואה בתום השירות הצבאי. לאחר סיום לימודי הרפואה באוניברסיטת בן גוריון בחרתי בהתמחות ברפואה פנימית – ‘מלכת הרפואה’, שבה לומדים לטפל במגוון הרחב ביותר של מחלות ומצבים. במהלך ההתמחות במרכז הרפואי סורוקה הכרתי את עוצמותיו של המרכז הרפואי ועובדיו ונחשפתי לקשת האנושית החמה של תושבי הנגב במצבי חולי וחירום שונים”.

“זכורות לי במיוחד משפחות של חולים במצב סופני שהייתה לי הזכות ללוותם בסוף דרכם ולצד אלה, מטופלים בהם טיפלתי בחדר ההלם או בתורנויות בטיפול נמרץ. אלה ואלה, ורבים אחרים, הביאו אותי לעיתים לבוקר במצב של אפיסת כוחות אבל עם תחושת סיפוק ללא סוף. בשנים האחרונות זכיתי לשמש כמנהל הרפואי של מחוז דרום בשירותי בריאות כללית ולהיחשף לעשייה הרפואית המשמעותית והחיונית המתקיימת במרפאות המחוז ותורמת תרומה ענקית לבריאות האוכלוסייה. כעת, משמוניתי לנהל את המרכז הרפואי הגדול הזה, אני סוגר מעגל ואעשה כמיטב יכולתי להמשיך ולפתח את המרכז הרפואי סורוקה לטובת תושבי הנגב, שכניי וחבריי”.

עם אישתו איריס בסיום בית הספר לרפואה | צילום: ארכיון פרטי

כתבות נוספות במגזין

0

חג שבועות תעשה לך

ספיר חלמיש, אחת ממפיקות האירועים המוכרות בנגב, בהפקת שבועות לבנה במיוחד, רגע לפני שהיא עצמה עולה על לבן ונכנסת מתחת לחופה

מגזין27 במאי 2020    7 דקות
0

חזל”ש, בערך

בקניונים בודקים חום לכל לקוח, בחנויות מסתובבים עם מסכות, ובמסעדות תפריטים חד פעמיים, באר שבע חוזרת לשגרה כמעט מלאה

מגזין21 במאי 2020    13 דקות

כתיבת תגובה

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    זכות גדולה נפלה בחלקינו שאתה מנהל בית החולים סורוקה .