בריאות

בסורוקה מסכמים שנת קורונה

בריאות8 במרץ 2021    דקה אחת
0

21 אלף חולים, יותר מ-1400 מאושפזים. בסורוקה מסכמים שנה מאז אושפזה המטופלת הראשונה במחלקת הקורונה

בסורוקה מסכמים שנת קורונה
צילום: דוברות סורוקה

במהלך השנה טופלו במיונים הנשימתיים בסורוקה כ- 21,000  חולים וחשודים בקורונה, מתוכם אושפזו 1,436 מטופלים במחלקות פנימיות קורונה וביחידה לטיפול נמרץ קורונה. 135 מהמטופלים הונשמו, 18 חוברו למכשיר אקמו, במעבדה לווירולוגיה בוצעו למעלה מ 440,000 בדיקות לגילוי הנגיף ולמעלה מ 4,000 עובדי בית החולים חוסנו.

ד”ר שלומי קודש, מנהל המרכז הרפואי סורוקה: “המרכז הרפואי סורוקה פגש את מגיפת הקורונה עם נקודות חוזק משמעותיות: ניסיון רב בטיפול בחולים מונשמים, מספר גדול של רופאים מומחים בטיפול נמרץ וברפואה פנימית, צוות שעת חירום מיומן בהתמודדות עם תרחישי קיצון, מחלקה לרפואה דחופה המובילה בארץ שהייתה הראשונה לפתוח את המיון הנשימתי לחשודים ולחולי קורונה, היחידה המובילה בארץ בתחום מניעת זיהומים, מעבדה לווירולוגיה מהטובות והמנוסות בארץ שהייתה בין הראשונות שהוסמכה לביצוע בדיקות לגילוי הנגיף ומחלקת שיקום שמעניקה המשך טיפול למחלימים מהנגיף, כשלצד כל אלה עובדים שהם שחקני נשמה שפועלים מתוך תחושת שליחות למען הקהילה שהם משרתים”.

בית החולים המשיך להעניק שירותי רפואה לצד הטיפול בנגיף ונדרש לפתוח מחלקות ייעודיות לטיפול בחולי קורונה עם למעלה מ 600 מיטות, הכשרות של למעלה מ 2,000 אנשי צוות שעברו הכשרה בנושאי התמגנות, טיפול ומניעת זיהומים.

סורוקה התגייס לקבלת מטופלים מבתי חולים אחרים במסגרת מבצע “ערבות הדדית”, בעיקר חולים שנזקקו לאקמו. לאורך כל התקופה מתקיים קשר הדוק עם מחוז דרום של הכללית ויתר הקופות להמשך טיפול במחלימים. בית חולים זיהה כבר בשלבים הראשונים את הצורך בפתיחת מרפאה לטיפול במחלימי קורונה שמלווה את המטופלים גם לאחר החלמתם ומחלקת שיקום שמעניקה המשך טיפול למחלימים מהנגיף שנדרשו לכך.

כתבות נוספות בבריאות

0

לראשונה בישראל: ניתוח נדיר להפרדת תאומות המחוברות...

הניתוח להפרדת התאומות בנות השנה בוצע באמצעות צוותים רפואיים של מרכז רפואי אוניברסיטאי מקבוצת כללית, בשילוב עם מומחים בינלאומיים, לאחר היערכות והכנה של חודשים ארוכים

בריאות5 בספטמבר 2021    4 דקות
0

“הטיפולים הצילו לי את הרגל מכריתה”

כמעט כל אדם המתמודד עם מחלת הסוכרת מכיר מקרוב את הפצעים קשיי הריפוי אשר מכאיבים לגופו, במיוחד בכף הרגל. בזכות הטיפולים המתקדמים המוצעים כיום בשר"פ פלוס - הסוכרת כבר אינה מהווה מגבלה פיזית קשה ומייסרת

בריאות22 ביוני 2021    3 דקות

כתיבת תגובה