בריאות

לשליו יש עכשיו 2 אוזניים

בריאות26 בספטמבר 2019    דקה אחת
0

בטכניקה חדשנית שוחזרה בבית החולים "סורוקה" אפרכסת האוזן של נער באר שבעי

לשליו יש עכשיו 2 אוזניים
ב"סורוקה" הצליח לו. שליו ומשפחתו והצוות המטפל | צילום: דינה פרנקל, דוברות "סורוקה"

אפרכסת האוזן של נער בן 15 מבאר שבע שוחזרה באחרונה בטכניקה חדשנית בבית החולים “סורוקה”. ל”שבע” נמסר, ששליו פאלח שסבל מחסר מולד של אפרכסת האוזן, עבר הליך מורכב של שחזור מלא של האוזן, זכה לאוזן חדשה ובריאה, חש בטוב, ושוחרר לביתו.

חסר מולד שלם או חלקי של אפרכסת האוזן מופיע באחת מכל 10,000 לידות, ומאופיין בשארית של סחוס מפותלת המכוסה בעור וללא תעלה. העיוות באפרכסת ניכר לעין, וגורם למבוכה חברתית משמעותית לנער או לנערה. הצורך בשחזור אפרכסת יכול לנבוע גם ממצבים נרכשים, כגון פגיעה שנגרמה מתאונה, כוויה או נשיכה.

בעבר היה נהוג לשחזר את אפרכסת האוזן באמצעות סחוסים שנלקחו מהצלעות בסדרה ארוכה של 3 ניתוחים. אולם, ב”סורוקה” החלו בימים אלה לבצע את השחזור בדרך חדשנית, באמצעות משתל מחומר הנקרא מדפור, שעובר איחוד עם רקמת הגוף, ומאפשר את השלמת השחזור בניתוח אחד. יתרונות נוספים לשיטה זו הם מניעת צלקות מיותרות באזור ואפשרות לביצוע השחזור בגיל מוקדם יותר ביחד עם תוצאות ארוכות טווח הנותנות מראה סימטרי הדומה לאוזן השנייה.

פרופ’ אלדד זילברשטיין (מנהל המחלקה לכירורגיה פלסטית בבית החולים: “ניתוח שחזור אוזן נחשב לאתגר מסובך ומורכב, בעיקר בשל המבנה התלת מימדי והסחוסי שלה. אצל שליו האתגר היה גדול במיוחד, שכן נעשו בעבר ניסיונות לשחזר את אוזנו בבתי חולים אחרים, אך ללא הצלחה. אני שמח על התוצאה של התהליך שתשפר משמעותית את המראה ואת הביטחון של שליו”.

משה פאלח (אביו של שליו): “אני מודה מקרב לב לצוותים המנתחים והמטפלים, ובעיקר לפרופ’ אלדד זילברשטיין מנהל המחלקה, שמעבר למקצועיות שלו התנהג אלינו באופן אדיב ואישי, וגילה אמפתיה רבה. המסירות והיחס האנושי הורגשו במשך כל תקופת אשפוזינו, וניכרו מצד כל הצוות המחלקה. הגענו ל’סורוקה’ כשלשליו הייתה חתיכת סחוס מעוותת במקום אוזן. יצאנו מאושרים עם ילד שזכה לאוזן נורמלית. אין לי ספק שזה ישפיע על כולנו לטובה”.

כתבות נוספות בבריאות

0

קורונה : מסלולי החולים הנוספים מהדרום

מסעדה, תחבורה ציבורית ומסיבת פורים במועדון. אלה מסלולי חולי הקורונה החדשים שאושפזו בסורוקה

בריאות17 במרץ 2020    2 דקות
0

מיון נשימתי (רספירטורי) הופעל לפני יומיים במלר״ד...

6 מאושפזים ב"מתחם הקורונה" בבית החולים

בריאות12 במרץ 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה