בריאות

בדרך לווגאס…

בריאות5 בפברואר 2019    דקה אחת
0

מספר חסר תקדים לרופאי החטיבה למיילדות וגינקולוגיה מ"סורוקה", בכנס המרכזי לרפואת האם והעובר בארה"ב

בדרך לווגאס…
מובילים. רופאי החטיבה למיילדות וגינקולוגיה | צילום: רחל דוד, "סורוקה"

רופאי החטיבה למיילדות וגינקולוגיה בבית החולים “סורוקה” שוברים שיאים: מספר חסר תקדים של יותר מ-30 עבודות מחקר מקוריות התקבלו, באחרונה, לכנס המרכזי והחשוב בעולם למיילדות וגינקולוגיה, שיתקיים במהלך החודש בלאס וגאס שבארה”ב.

ל”שבע” נמסר, שבין המחקרים שיוצגו, השוואת תחלואה זיהומית בין אחים לאותה אם, הקשר בין הפלות חוזרות ותחלואת קרישיות יתר ארוכת טווח ליולדת ומשמעות רעלת הריונית על בריאות הצאצאים.

כידוע, מוביל מרכז סבן למיילדות בבית החולים מוביל בארץ עם שיא של לידות תחת קורת גג אחת: יותר מ-17 אלף ב-2018. “סורוקה” כבית חולים על מעניק שירותים רפואיים לכמיליון תושבים בנגב. נשים מכל האזור מגיעות אליו ללדת, ובהמשך גם נשים וילדים עם מחלות שונות באים לקבל טיפול בבית החולים, כך שניתן לבחון השלכות ארוכות טווח של סיבוכי הריון באם וביילוד.

חוקרי החטיבה למיילדות וגינקולוגיה במוסד מקיימים שיתופי פעולה רבים, הכוללים מחלקות לא מעטות, ביניהן המחלקה לבריאות הציבור באוניברסיטת בן גוריון, החטיבה לרפואת ילדים והיחידה למחלות זיהומיות ב”סורוקה”.

מנהל מחלקת נשים ויולדות ב’, פרופ’ אייל שיינר: “בליבת עשייתנו כרופאים בחטיבה עומדות המטופלות שלנו, עם מטרה ברורה לתת את השירות הקליני המיטבי. אנו מאמינים, שמחקר עוזר לנו להיות רופאים סקרנים יותר וטובים יותר. מחמם את הלב לראות את המתמחים האיכותיים שלנו, שיחד עם המשימות שעומדות בפניהם, הכוללות עבודה קלינית נרחבת ותורנויות מרובות, וכמובן את חייהם האישיים והמשפחתיים, הם עדיין חוקרים ומפרסמים עבודות משובחות. כל הכבוד”!

כתבות נוספות בבריאות

0

נגיף ה”קורונה” בבאר שבע? “פייק ניוז”!

בהלה בבירת הנגב עקב פרסום ידיעה שקרית על תושב באר שבע שנדבק בוירוס הסיני

בריאות16 בפברואר 2020    דקה אחת
0

מערד יוצאת בשורת הבריאות בתכנון פרויקטים

משרד הבריאות הגיש לבג"צ לפי דרישתו (במסגרת העתירה של עיריית ערד נגד תוכנית הכרייה בשדה בריר) מסמך תקדימי בעניין

בריאות13 בפברואר 2020    3 דקות

כתיבת תגובה