בריאות

אב"ג: קבוצת מחקר מפתחת שיטה חדשנית לגילוי סרטן השד

בריאות2 בדצמבר 2018    דקה אחת
0

השיטה מבוססת על טכנולוגיות קוונטיות, והקבוצה זכתה במענק מחקר יוקרתי מהאיחוד האירופי בסך 4 מיליון יורו

אב"ג: קבוצת מחקר מפתחת שיטה חדשנית לגילוי סרטן השד
פרופ' שלומי ארנון. מחפש סטודנטים לתארים מתקדמים | צילום: דני מכליס, אב"ג
<

קבוצת מחקר באוניברסיטת בן גוריון, בהובלת פרופ' שלומי ארנון מהמחלקה להנדסת חשמל ומחשבים, שוקדת בימים אלה, על פיתוח פורץ דרך לגילוי סרטן השד באמצעות טכנולוגיות מבוססות קוואנטום. ל"שבע" נמסר, שהקבוצה מובילה מאגד (קונסורציום) בינלאומי, הכולל בנוסף מדענים מאוסטריה, גרמניה ואיטליה. באחרונה, זכתה קבוצתו של פרופ' ארנון במענק מחקר יוקרתי מטעם התוכנית FET Horizon 2020 למחקר וחדשנות של האיחוד האירופי.

סרטן השד הוא אחת המחלות הנפוצות ביותר בעולם המודרני, ואחת מכל 8 נשים תחלה בה במהלך חייה. שיטות מקובלות כיום לאיתור וזיהוי המחלה מבוססות על שימוש בקרינת רנטגן, כגון ממוגרפיה, PET ו-CT. קבוצת המחקר מאב"ג מפתחת, כאמור, שיטה חדשנית, המבוססת על טכנולוגיות אופטיות וקוונטיות, שמאפשרת בחלק מהמקרים לחסוך את החשיפה לקרינת רנטגן.

המימון לפרויקט, בסך 4 מיליון יורו, מוענק לחוקרים במסגרת תוכנית FET OPEN – Future and Emerging Technologies של האיחוד האירופי. מטרתה לעודד מחקר ופיתוח רב תחומי של טכנולוגיות חדשניות, פורצות דרך ובעלות פוטנציאל לתרומה משמעותית לכלכלה האירופית. הקבוצה מאוניברסיטת בן גוריון היחידה מקרב המוסדות מישראל, שזכתה במענק יוקרתי זה במחזור הנוכחי.

קבוצת המחקר המצטיינת של ארנון מחפשת, בימים אלה, סטודנטים לתארים מתקדמים, המעוניינים להצטרף למחקר בחזית הטכנולוגיה ובעל השפעה על חייהם של מיליוני בני אדם בעולם.

כתבות נוספות בבריאות

0

בית החולים השני בבאר שבע: שלב ההיוועצות

משרד הבריאות פונה להיוועצות עם בעלי עניין, לצורך הקמת בית חולים ציבורי שני באר שבע ע"ש נשיא המדינה המנוח שמעון...

בריאות19 בפברואר 2019    3 דקות
0

אות כבוד סנגלי לבכיר מ"סורוקה"

בטקס, שהתקיים בחודש שעבר, במכללת WACS – West African College of Surgeons שבסנגל אפריקה, הוענק אות כבוד לרופאים מרחבי העולם,...

בריאות19 בפברואר 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה