בריאות

ממחוז דרום ל”סורוקה”

בריאות6 באוגוסט 2018    2 דקות
0

ד"ר יפה אשור, ששימשה כסגניתו של ד"ר שלומי קודש בעת שכיהן כמנהל הרפואי במחוז דרום של "הכללית", מונתה לסגנית מנהל בית החולים, שד"ר קודש מנהל זה כחצי שנה

ממחוז דרום ל”סורוקה”
ד"ר יפה אשור. אחריות על החטיבה לרפואה פנימית | צילום: רחל דוד, "סורוקה"

שלושה מינויים בכירים חדשים בבית החולים “סורוקה”: ד”ר יפה אשור נבחרה לסגנית מנהל בית החולים, ד”ר יאן פרס מונה למנהל המחלקה לגריאטריה, ורות חזן נבחרה למנהלת הסיעוד בחטיבה לרפואה פנימית.

ל”שבע” נמסר, שד”ר אשור תושבת מיתר, היא בוגרת בית הספר לרפואה באוניברסיטה העברית בירושלים, שהתמחתה במחוז ירושלים ב”כללית” ובבית החולים “הדסה” ברפואת משפחה ובמחלות כבד. היא שימשה במשך שש שנים כמנהלת הבקרה במחוז ירושלים של “כללית”, ובשלוש השנים האחרונות כיהנה כסגנית המנהל הרפואי במחוז דרום (במהלך כהונתו בתפקיד של מנהל “סורוקה” זה כחצי שנה, ד”ר שלומי קודש – י.ס.ד) וכרופאת כבד בבירת הנגב ובאשקלון. במסגרת תפקידה כסגנית מנהל בית החולים, תהיה אשור אחראית על החטיבה לרפואה פנימית, מכונים ריאות וגסטרו, אונקולוגיה, מחקר, מעבדות והספרייה הרפואית.

ד”ר פרס, תושב באר שבע, הוא מומחה לרפואת משפחה ולגריאטריה ובוגר הפקולטה לרפואה בבאקו בירת אזרביג’אן, שעלה ארצה ב-1990. לאחר שירות צבאי של שנתיים וחצי, התמחה ברפואת משפחה במחוז דרום ב”כללית”, ועבד כרופא משפחה במחוז. את התמחותו בגריאטריה, אותה ביצע ב”סורוקה”, סיים ב-2004. פרס פיתח את המערך הגריאטרי במחוז דרום, הנחשב למוביל בתחומו בארץ. בשבע השנים האחרונות, שימש כגריאטר המחוזי וכמנהל היחידה לטיפולי בית במחוז. במסגרת תפקידיו אלה, היה ד”ר פרס שותף לקידום תהליכים רבים, גם לקידום הרצף הטיפולי בין בית החולים והקהילה. פרס מכהן כחבר סגל במחלקה לרפואת משפחה בפקולטה למדעי הבריאות באוניברסיטת בן גוריון, ועוסק בפעילות מחקרית ענפה. הוא מחליף בתפקידו את פרופ’ דבורה ליברמן, ששימשה כמנהלת המחלקה לגריאטריה בשש השנים האחרונות.

ד”ר יאן פרס. שימש כגריאטר המחוזי ב”כללית” | צילום: רחל דוד, “סורוקה”

ואילו חזן, תושבת להבים, היא בוגרת בית הספר לסיעוד ב”הדסה עין כרם”, בעלת תואר שני במינהל מערכות בריאות מטעם אב”ג וניסיון מקצועי וניהולי רב. היא עסקה במגוון תפקידים ניהוליים במחוז דרום ב”כללית”, ביניהם מנהלת הסיעוד במרכז “סאלד” לרפואה יועצת וביחידה להמשך טיפול ביתי ובמינהלת נגב דרומי, ובתפקידה האחרון הייתה אחות בקרת אשפוז ומתאמת רצף טיפול בתחום בריאות הנפש ובתחום רפואת הילדים, בתיאום עם חטיבת הילדים ב”סורוקה”.

רות חזן. ניסיון מקצועי וניהולי רב | צילום: רחל דוד, “סורוקה”

כתבות נוספות בבריאות

0

קורונה : מסלולי החולים הנוספים מהדרום

מסעדה, תחבורה ציבורית ומסיבת פורים במועדון. אלה מסלולי חולי הקורונה החדשים שאושפזו בסורוקה

בריאות17 במרץ 2020    2 דקות
0

מיון נשימתי (רספירטורי) הופעל לפני יומיים במלר״ד...

6 מאושפזים ב"מתחם הקורונה" בבית החולים

בריאות12 במרץ 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה