בריאות

זיהומים נמוכים ב”סורוקה”

בריאות9 באפריל 2018    דקה אחת
0

לפי נתוני משרד הבריאות, גם ב-2017, הישגים נאים לבית החולים "סורוקה" בזיהומים ביחידות לטיפול נמרץ

זיהומים נמוכים ב”סורוקה”
בית החולים "סורוקה". לא לזיהומים! | צילום: רחל דוד, "סורוקה"

מבית החולים נמסר, שלפי נתוני משרד הבריאות, המתפרסמים זו השנה השנייה, נרשמו זיהומים נמוכים ביחידות ב”סורוקה” ב-2017.

הנתונים של היחידה הארצית למניעת זיהומים עוסקים באלח דם (זיהום, שמקורו בצנתר מרכזי, המוחדר דרך העור לכלי דם של מאושפזים ביחידות לטיפול נמרץ, ובאמצעותו מקבל החולה תרופות, נוזלים, דם ומזון). בבית החולים מתבצעת פעילות ענפה ומובנית בתחום מניעת זיהומים, בידי צוות היחידה למניעת זיהומים, בראשות פרופ’ אברהם בורר ורונית נתיב, המובילים גם את פורום מניעת הזיהומים בחטיבת בתי החולים ב”כללית”.

פרופ’ בורר, מדגיש: “מדובר באחד האתגרים הגדולים במערכות בריאות בעולם ובארץ. תנאי מפתח להישגים הוא השקעה הולמת בתשתיות, בציוד ובכוח אדם מתאים, שיאפשרו יישום ההמלצות וההנחיות של היחידה למניעת זיהומים. שיתוף פעולה הדוק של המחלקות” במוסד עם היחידה “ואפס סובלנות כלפי סטייה מנהלי עבודה הם שמביאים בסופו של דבר להישגים טובים במניעת זיהומים. היכולת להמשיך ולשמר את אותם הישגים טובים היא תוצר של עבודה קשה ויומיומית, הכוללת כאמור, הקפדה יתרה על הנחיות העבודה ועל ההמלצות הבינלאומיות”.

מנהל “סורוקה”, ד”ר שלומי קודש: “אם צריך לשים את האצבע על הנקודה המרכזית, המייחדת את האסטרטגיה של” בית החולים “בנושא הלחימה בזיהומים, זו המסירות של הצוותים המטפלים ביחידות לטיפול נמרץ וההקפדה שלהם על החוקים כעל קוצו של יוד, ולצד אלה הפתיחות לבקרה באופן שוטף בידי צוות היחידה למניעת זיהומים. היכולת לקחת את הממצאים, העולים מתוך הבקרה, ולהופכם באופן קבוע לתוכנית התערבותית, שמטרתה לצמצם עוד ועוד את שכיחות הזיהומים, היא המקור להצלחה”.

כתבות נוספות בבריאות

0

קורונה : מסלולי החולים הנוספים מהדרום

מסעדה, תחבורה ציבורית ומסיבת פורים במועדון. אלה מסלולי חולי הקורונה החדשים שאושפזו בסורוקה

בריאות17 במרץ 2020    2 דקות
0

מיון נשימתי (רספירטורי) הופעל לפני יומיים במלר״ד...

6 מאושפזים ב"מתחם הקורונה" בבית החולים

בריאות12 במרץ 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה