רכילות ולילה

ערב הצדעה למפקדי תחנת באר שבע לדורותיהם

רכילות ולילה12 במאי 2018    דקה אחת
0

בהשתתפות ראשי המשטרה הנוכחיים

ערב הצדעה למפקדי תחנת באר שבע לדורותיהם
כבוד למפקדים. משתתפי האירוע | צילום: דוברות המשטרה

ערב הצדעה והוקרה למפקדי תחנת באר שבע לדורותיהם התקיים בשבוע שעבר בתחנה. ממשטרת מרחב הנגב נמסר, שערב זה מתכתב עם תאריך הקמת התחנה בבירת הנגב (9.5.1949 בשעה 12:00), אז העביר מפקד התחנה מברק למפכ”ל הראשון יחזקאל סהר, בדבר הודעתו על פתיחת התחנה, לפי הפקודה שניתנה. 69 שנים מאוחר יותר, ושוב ב-9.5, מונה ניצב משנה אפי שימן למפקד התחנה ה-32.

בראשית דרכה, מנתה תחנת באר שבע 53 שוטרים בתפקידי סיור וחקירות, והיא ישבה במבנה סמוך למבנה הנוכחי שלה. מפקד התחנה הראשון היה מפקח שני אליעזר פריש (ז”ל), ומאז כיהנו במרוצת השנים לא פחות מ-31 מפקדי תחנות, והתחנה גדלה לכדי כ-300 שוטרים, המעניקים שירותי משטרה לתושבי העיר באר שבע ולחלק מיישובי המגזר הבדואי.

במהלך האירוע, נחשף קיר מפקדים, עם תמונות של כל המפקדים לדורותיהם. השתתפו בו  בני משפחות מפקדי התחנות, והשוטרת הראשונה של התחנה בבירתה נגב הדסה אברמוביץ, ששירתה בתפקיד שיטור שטח. כמו כן, כיבדו בנוכחותם מפקד מחוז הדרום ניצב מוטי כהן, מפקד מרחב הנגב תת ניצב נתן בוזנה, שוטרי וקציני התחנה וראש עיריית באר שבע רוביק דנילוביץ’.

ניצב כהן: “האתגרים הרבים, העומדים לפתחה של תחנת באר שבע, מורכבים ודורשים מתן קשב ושירותי משטרה, ובמקביל מאבק בלתי מתפשר בפשיעה ובפורעי החוק. יגאל אלון אמר בדבריו: ‘עם שאינו מכבד את עברו, גם ההווה שלו דל, ועתידו לוט בערפל’. וכאן בחצר התחנה, באירוע המרגש בו התכנסנו ביחד עם כלל מפקדי התחנה לדורותיהם, ניכר שהתחנה חושבת על עברה כל העת, ומעריכה ומוקירה את מפקדיה ושוטריה, ועל כך גאוותי”.

ההווה והעבר. מימין, אשר דוידוביץ (שורד שואה ומפקד תחנת באר שבע בשנים 1965 ו-1966, נושא עיטור לוחמי המדינה מטעם משרד הביטחון על מאבקו לתקומת ישראל ובעל עיטור השירות מ-1964 על תושייתו בשעת לכידת חוליית מסתננים חמושים), ניצב משנה שימן ואברמוביץ

כתבות נוספות ברכילות ולילה

0

רק בת 16 וכבר מעצבת בגדי ים

תכירו את שירה רות, רק בת 16 וכבר מעצבת בגדי ים

רכילות ולילה24 במאי 2020    דקה אחת
0

חרישי הוא הלילה ואפל

בלי אלכוהול, בלי מוזיקה ובלי לרקוד. חיי הלילה בבאר שבע סופרים כבר שישה שבועות בלי מסיבות ולא רואים את האור בקצה המנהרה. האנשים שהיו רגילים להיות ערים כל הלילה מתרגלים למציאות אחרת וחוששים לרגע בו נחזור לשבת עם דרינק על הבר

רכילות ולילה7 במאי 2020    11 דקות

כתיבת תגובה