תרבות ופנאי

חופשה בחיתולים

תרבות ופנאי12 בינואר 2018    דקה אחת
0

ספר חדש של מי שנחשבת לגורו ההורות והלידה, מלכה בונקר. "כל מה שאישה אחרי לידה צריכה לעצמה"

חופשה בחיתולים
כל מה שאישה אחרי לידה צריכה לעצמה | צילום: מתוך הספר

בונקר, אם לשלושה, היא דמות מוכרות בעיקר לאימהות צעירות, אבל לא הרבה יודעים שאת תחילת הקריירה שלה היא עשתה בכלל בהייטק. “הייתי מתכנתת בהייטק, אבל אז החברה בה עבדתי הראתה סימנים של פשיטת רגל ואני יצאתי לשמירת הריון”, היא מספרת. “פתאום מצאתי את עצמי עם התינוקת בבית שנתיים והתחלתי לחפש מה אני עושה”.

בונקר מספרת כי בעיקר חיפשה מה לעשות עם עצמה, חיפשה חברה בקרב אימהות צעירות אחרות. “הייתי הולכת לגני שעשועים וראיתי סבתות או מטפלות. חיפשתי מסגרות בשביל עצמי. כשלא מצאתי, יצרתי לעצמי קבוצה כזו. היינו מזמינות מדריכות, פעילויות שונות. הבנתי שיש משהו אחר”.

מאז, למדה בונקר הדרכת אימהות אחרי לידה, עיסוי תינוקות והחלה בסדנאות ומפגשים לאימהות צעירות אחרי לידה. עכשיו, 14 שנה אחרי, היא מוציאה ספר ראשון ובו המון מהטיפים שאספה וחילקה עם השנים.

“הספר נולד מזה שאימהות בסדנאות אמרו שמה שהן הכי אוהבות זה טיפים ושיח סביב נושאי אימהות. אז קיבצתי את הכל לספר שבנוי בצורה מיוחדת. זה היומן הראשון שמתייחס לאימא. יש יומני תינוק, מעין אלבומים, אבל אין שום דבר שמתייחס לאמא. יש בו 105 דפים, כימי חופשת לידה”.

“עמוד אחד מכיל הדרכה/טיפ/עצה שלי במלל, איור או תמונה. העמוד השני, הוא מקום שבו תוכל כל אישה לרשום את החוויות שלה מחופשת הלידה; לתעד תובנות משמעותיות יותר או פחות; לרשום דברים שיש להספיק; לכתוב מתכונים וכל מה שייראה לה לנכון”.

כתבות נוספות בתרבות ופנאי

1

לעצב את חדר התינוקות

מדור עיצוב חדש של מאי פלח (28) וגל לוין (24) סטודנטיות בשנה ג לאדריכלות ועיצוב פנים במכללה האקדמית ספיר ובעלות העסק לעיצוב mana. טור ראשון

תרבות ופנאי16 באוקטובר 2020    3 דקות

כתיבת תגובה