תרבות ופנאי

מה עושים ביום שישי?  מטיילים עם ארגון אשכולות וקק”ל בבאר שבע והסביבה

תרבות ופנאי30 בנובמבר 2020    3 דקות
0

ארגון אשכולות יוצאים בפרויקט סיורים חינמיים בבאר שבע והסביבה. כחלק מפעילויות השונות שיתקיימו כולן בקפסולות של עד 20 מטיילים

מה עושים ביום שישי?  מטיילים עם ארגון אשכולות וקק”ל בבאר שבע והסביבה
מוקד 11 שביל הזהב צילום אבינועם ניסים

ארגון אשכולות- מרכזי הסיור והתודעה של ישראל בשיתוף החטיבה לחינוך וקהילה של קרן קימת לישראל יוצאים בפרויקט סיורים חינמיים בבאר שבע והסביבה. כחלק מפעילויות השונות שיתקיימו כולן בקפסולות של עד 20 מטיילים יתקיימו: סיורי פריחה ביער להב, סיור בבאר שבע העתיקה וטיול המפגיש בין מים למדבר באגם ירוחם.

לאחר חודשים ללא טיולים וסגר ממושך בבתים, הגיע הזמן לנצל את מזג האוויר הסתווי לטיולים באוויר הפתוח. ארגון אשכולות בשיתוף קרן קימת לישראל יוצאים בפרויקט טיולים מודרכים שיתקיים בו זמנית ב- 13 מוקדים שונים מצפון לדרום. מדובר בטיולים יתקיימו כולם ללא עלות, מותאמים להנחיות של משרד הבריאות ומותנים בהרשמה מראש.

מה בתוכנית?

יער להב: סיור מודרך ב’שביל הזהב’ שביער להב שאורכו כ1.5 ק”מ. במהלך הסיור יבקרו המטיילים באתרים ארכיאולוגים ויצפו בנופים ייחודיים של פריחת חלמוניות. לאחר מכן, ישמעו את סיפורו של יער להב, היער הגדול שניטע בגבול הנגב ויגיעו לנקודות נסתרות לאורכו. הסיור מותאם למשפחות עם ילדים בשלל גילאים ומותאם למשפחות עם עגלות ילדים.

מה כותבים בוויז?  שביל הזהב – יער להב

בית אשל: סיור מודרך במצפה קק”ל שבבית אשל הכולל הליכה רגלית של ק”מ וסיור ברכבים פרטיים בין תחנות. הסיור יחל במצפה קק”ל בבית אשל, הצעיר מבין שלושת המצפים בנגב בו ייחשפו המבקרים לסיפורם המרתק של אנשי בית אשל. לאחר מכן ייצאו המבקרים לסיור ברחובותיה של באר שבע העתיקה וישמעו על ימיה של העיר בתקופה של טרום קום המדינה. המסלול מתאים למשפחות ללא עגלות ילדים ויימשך כשעתיים.

האגם במדבר: סיור באגם ירוחם במסלול שאורכו 1.5 ק”מ וייצא מפארק אגם ירוחם. לאורך הסיור יישמעו המבקרים את סיפורו הייחודי של האגם שנבנה בשנותיה הראשונות של המדינה והמסורות עתיקות שנוגעות לבאר הסמוכה לו. לאחר מכן ייחשפו המבקרים לפינות נסתרות לאורכו של האגם שמעטים מכירים וישמעו את סיפורן הייחודי.המסלול מותאם למשפחות עם עגלות ילדים מונגש ברובו לנכים (ניתן לדלג על הקטעים שאינם נגישים).

מה כותבים בוויז?  אגם ירוחם, פארק אגם ירוחם

 

שר שלום ג’רבי, מנהל החטיבה לחינוך וקהילה בקק”ל: “החטיבה לחינוך וקהילה של קק”ל שמחה וגאה להיות שותפה בפרויקט זה, המזמין את כלל אזרחי ישראל לצאת ליערות ולפארקים של קק”ל, בבטחה ותוך שמירה על בריאותם באוויר הפתוח. בשיתוף עם ארגון “אשכולות”, צוותי ההדרכה המקצועיים יעבירו פעילויות חווייתיות וטיולים למשפחות – אנו מזמינים את הציבור הרחב לבוא ולהתחבר לציונות, מורשת וערכים”.

אדיר וישניה, מנכ”ל ארגון “אשכולות” : “מגפת הקורונה הגדילה את הגעגועים שלנו לארץ היפה, לטבע והנופים, וגרמה לנו להעריך את הרגע המיוחד של היציאה מהבית לאוויר הפתוח. טיול ביערות ובפארקים של קק”ל המלווה בסיפורי ההיסטוריה ומורשת הוא זיכרון ילדות שלי ושל רבים בישראל. יחד “נארוז את המשפחה”, ניקח מקל ותרמיל, ויחד נצא לטייל עם מיטב מדריכי ידיעת הארץ והציונות של אשכולות בשבילים שעיצבו את זהותנו וסיפורנו המופלא בארץ ישראל”.

 

מתי?: יום שישי ה 4/12/2020  שעות:  8:30 ו10:30 בבוקר

 

 

כתבות נוספות בתרבות ופנאי

0

מלך הכוורת

איך הגיע מעצב התלבושות אסף פרן ללב הפריים טיים, ומה הקשר של דבורים לכל זה

תרבות ופנאי7 בינואר 2021    3 דקות
0

הלב של הבית

צמד מעצבות הפנים גל לוין ומאי פלח מזמינות אתכם השבוע להיכנס לאחד המקומות המרכזיים ביותר בבית, המטבח

תרבות ופנאי7 בינואר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה