תרבות ופנאי

מסע עולמי על במה אחת

תרבות ופנאי20 במאי 2019    דקה אחת
0

השבוע יגיע לבאר שבע, הרכב שיופיע לראשונה על בימת החלוץ 33 - דיוואן סאז

מסע עולמי על במה אחת
דיוואן סאז | צילום: שמוליק בלמס

מדובר באנסמבל מיוחד שמאגד בתוכו כמה מן המוזיקאים הטובים ביותר בז'אנר ובכלל.

ההרכב מנגן ומעמיק במסורות המוזיקליות של מרכז אסיה, טורקיה והמזרח התיכון. התכנים המילוליים והמלודיים של ההרכב מושפעים ממסורות עממיות רבות ומשלבים מלודיות סופיות, פיוטים ולחנים מהאזור. ההרכב הופיע במקומות שונים ורבים ברחבי העולם ולאחרונה חזר מסיבוב הופעות בהודו ומתעתד להופיע בהמשך השנה בגיברלטר.

במשך השנים, ההרכב הופיע בפני קהל מגוון, מהודו ועד ניו יורק, ממסגד ועד בית כנסת, כשייחודיותו של המופע הוא האופן בו היצירה המוזיקלית מצליחה לחבר את המאזינים למסע מוזיקלי מהפנט וליצור הרמוניה מוזיקלית וריפוי.

בנוסף, מתוך אותה תפיסה המנסה לייצר חיבורים מוזיקליים, בכל שנה מתקיים, בהפקת יוחאי ברק, פסטיבל הסאז. במסגרת הפסטיבל מתארחים פעמים רבות מוזיקאים שונים – בינלאומיים, המתמחים בסאז, כשבשנה שעברה דיוואן סאז ארחו את מאסטר הסאז מטורקיה, אוקן מורט אוזטורק, שלקח חלק בסדנת אומן יומית ולאחריה מופע בפני כאלף איש, כשעל הבמה כעשרים נגנים.

החלוץ 33 באר שבע. 22.5, 21:00.

כתבות נוספות בתרבות ופנאי

0

היהודים באים עם פול טראנק

להקת "היהודים" היא בלי צל של ספק אחת מלהקות הרוק הגדולות אי פעם בישראל. כזו שהביאה לרוק הישראלי סאונד וקצב שלא שמענו, להקת הרוק שנשמעת הכי חו"ל בישראל. עכשיו היא מביאה את הסאונד הזה לפורום, עם פול טראנק, בט"ו באב

תרבות ופנאי13 באוגוסט 2019    דקה אחת
0

שיראל בקופסה

בשבוע שעבר התקיימה תחרות "דה בוקס" בקניון "עזריאלי הנגב" בבאר שבע, תחרות כישרונות צעירים

תרבות ופנאי12 באוגוסט 2019    דקה אחת

כתיבת תגובה