תרבות ופנאי

“ליר. בובות ואנשים”

תרבות ופנאי10 ביוני 2018    דקה אחת
0

תיאטרון מלנקי עם "ליר. בובות ואנשים", עיבוד מיוחד למחזה "המלך ליר", מאת שייקספיר

“ליר. בובות ואנשים”
ליר. בובות ואנשים | צילום: אולג יבטספייב

תיאטרון מלנקי הוא תיאטרון קלאסי עכשווי שמעלה קלאסיקות ספרותיות ובימתיות בפרשנות ישראלית, מחודשת ועכשווית. השבוע התיאטרון מגיע אלינו עם “ליר. בובות ואנשים”.

פנטזיה חופשית על “המלך ליר” של  שייקספיר, העוסקת בבגידת ילדים באביהם הזקן. ליר מלך אנגליה מחליט, בערוב ימיו, לחלק את ממלכתו בין שלוש בנותיו על פי “מבחן אהבה”. בתו הקטנה קורדליה מסרבת להעמיד למבחן את אהבתה, והוא מגרש אותה לגלות. שתי בנותיו האחרות, גונריל וריגן, מכריזות על אהבתן הגדולה לאביהן, וזוכות בתמורה, כל אחת, בחצי הממלכה. כעת, כשמבוקשן בידן, הן מתנכרות לאביהן ומתנערות מכל אחריות כלפיו. ליר הזקן נותר בודד ונבגד, חשוף מול איתני הטבע.

בגרסה של “מלינקי”, מתמקד הסיפור במשפחת גלוסטר: רייגן וגונריל, הבנות “הרעות” של המלך ליר ושני בניו: אדגר (הבן החוקי), ואדמונד (הבן הממזר). הזרקור מופנה אל הדור הצעיר, החמדן, חסר החמלה וחסר המעצורים הנלחם על הירושה. כאן אין מלך, אין ליצן. רק אנשים, בובות ומה שנשאר מהם.

תיאטרון הפרינג’ באר שבע. 12.6, 20:30.

כתבות נוספות בתרבות ופנאי

0

ההצגה לכל החיים של וילוז’ני

השחקן הידוע שמואל וילוז'ני מצהיר בריאיון לעיתון "שבע"  שהוא היה מוכן לשחק בהצגה "משרתם של 2 אדונים" עד סוף ימיו. הפיצוי על כך שהדבר אינו אפשרי הגיע באמצעות תפקיד הבמאי שהוקנה לו בהצגה, שתעלה בשבוע הבא באופן וירטואלי

תרבות ופנאי6 באוגוסט 2020    4 דקות
0

קריטי מקבל את השבת

היום, הזמר יובל קריטי השיק את המחרוזת החדשה שלו. במקרה, או לא, ההשקה תהיה בדרום, מקום שהפך להיות הבית השני שלו בשנים האחרונות

תרבות ופנאי30 ביולי 2020    3 דקות

כתיבת תגובה