תרבות ופנאי

אבן פינה להיכל תרבות ברהט

תרבות ופנאי1 בפברואר 2018    דקה אחת
0
אבן פינה להיכל תרבות ברהט
מה יהיה הפרויקט הבא? מימין, אלקרינאווי ודיין | צילום: איקי מימון

בטקס חגיגי, שהתקיים ביום ראשון השבוע, בהשתתפות ראש עיריית רהט טלאל אלקרינאווי, יו”ר מפעל הפיס האלוף במיל’ עוזי דיין, חברי מועצת עיר ותושבים, הונחה אבן פינה לבית פיס לתרבות, הראשון במגזר הבדואי בנגב.

ל”שבע” נמסר, שהמקום “ישמש כמרכז לפעילות תרבותית לקהילה, להרצאות ולהצגות לתלמידי בתי הספר ולתושבי האזור בשעות הערב”. המבנה (בעלות של 32 מיליון שקלים, ש-28 מיליון מהם יממן הפיס ואת ארבעת מיליוני השקלים הנותרים משרד הפנים) ישתרע על פני 2,053 מ”ר, ויכיל אולם למופעים עם 494 מקומות ישיבה. בתכנונו, נלקחו בחשבון צרכי האוכלוסייה המקומית, והבניין יונגש גם לתושבים עם מוגבלויות.

אלקרינאווי הודה לאלוף דיין על תמיכת מפעל הפיס ברהט. לדבריו, “כספי הפיס סייעו לאורך השנים בבנייתם של בתי ספר, גני ילדים, מועדוני נוער, ספריות ומרכזים קהילתיים”. דיין אמר, שמפעל הפיס (שהקצה לעיר הבדואית הגדולה בעולם לא פחות מ-210 מיליון שקלים , לקידום החינוך והתרבות, ב-17 השנים האחרונות) “הוא, כיום, בין הגופים הבודדים, המאחדים את כל החברה הישראלית, ופועלים לצמצום הפערים ולמתן הזדמנויות שוות לילדים ובני נוער בכל מקום בארץ”.

כתבות נוספות בתרבות ופנאי

0

ההצגה לכל החיים של וילוז’ני

השחקן הידוע שמואל וילוז'ני מצהיר בריאיון לעיתון "שבע"  שהוא היה מוכן לשחק בהצגה "משרתם של 2 אדונים" עד סוף ימיו. הפיצוי על כך שהדבר אינו אפשרי הגיע באמצעות תפקיד הבמאי שהוקנה לו בהצגה, שתעלה בשבוע הבא באופן וירטואלי

תרבות ופנאי6 באוגוסט 2020    4 דקות
0

קריטי מקבל את השבת

היום, הזמר יובל קריטי השיק את המחרוזת החדשה שלו. במקרה, או לא, ההשקה תהיה בדרום, מקום שהפך להיות הבית השני שלו בשנים האחרונות

תרבות ופנאי30 ביולי 2020    3 דקות

כתיבת תגובה