עסקים וכלכלה

מהבורסה בניו יורק לקיבוץ צאלים

עסקים וכלכלה18 במרץ 2020    דקה אחת
0

מייק תמן מונה למנכ"ל הסטרטאפ הישראלי UBQ , הממוקם בקיבוץ צאלים ומייצר תחליף פלסטיק אקולוגי מחומרי פסולת ביתית.

מהבורסה בניו יורק לקיבוץ צאלים
צילום: ubq

תמן הוא בעל ניסיון ניהולי רב. הוא שימש במשך 11 שנים מנכ”ל של ענקית מוצרי הבניה  Owens Corning, במהלכם הוביל אותה להיקף מכירות של 7 מיליארד דולר ב-33 מדינות ועם 20 אלף עובדים.

הסטרטאפ UBQ פיתח תהליך מיחזור חדשני ויעיל שהופך פסולת ביתית לחומר מורכב חדש דמוי-פלסטיק. בתהליך ההמרה הפסולת מצומצמת למרכיביה הטבעיים הבסיסיים ביותר ברמה כמעט מולקולרית. חלקיקים אלו מתחברים יחד מחדש לחומר UBQ בעל פטנטים עולמיים. מדובר בפירוק של תפזורת מגוונת המכילה את כל מרכיבי הפסולת הביתית כולל  שאריות אורגניות של מזון, נייר וקרטון, פלסטיקים לא ממוינים, חיתולים מלוכלכים, קרטוני יוגורט משומשים וסוגי פסולת נוספים, שחלקם לא ניתנים למיחזור בדרכים אחרות. היקף היצור של המפעל מגיע כיום ל-5,000 טון בשנה.

חומר הגלם של UBQ משמש כבר היום בייצור מגוון רחב של מוצרים הכולל צינורות, פחי אשפה לרשויות מקומיות בארה”ב, עגלות קניות ועוד. החברה חתמה לאחרונה על הסכם עם רשת מקדונלדס בדרום ומרכז אמריקה שתשתמש במוצרים כתחליף לפלסטיק ועורכת פיילוט עם קונצרן הרכב העולמי דיימלר לשילוב חומר הגלם בתעשיית הרכב. לשימוש בחומר הגלם שלה המופק בטכנולוגיה של החברה יש השפעה סביבתית אדירה הודות לצמצום הפליטה של גזי חממה מזיקים.

חברת UBQ הוקמה ב- 2012 על ידי היזם יהודה פרל וג’אק (טאטו) ביג’יו ששימש כמנכ”ל עד כה. ביג’יו ימשיך לשמש כמנכ”ל UBQ ישראל, אחראי על פיתוח הטכנולוגיה וקידום הפעילות האזורית במזרח התיכון, אפריקה ואירופה. תמן ינהל את החברה בארה”ב ויעסוק בבניית צוות בינלאומי במיקוד על צפון אמריקה שבה צופה החברה את עיקר הצמיחה בשנים הבאות. פעילות המו”פ של החברה תישאר בארץ בקיבוץ צאלים.

מייק תמן מסר שהוא נרגש מההזדמנות לפתוח פרק חדש בחייו המקצועיים ולקחת חלק בבניית תעשייה חדשה בעלת פוטנציאל עולמי: “UBQ תואמת לתפיסת העולם שלי ואני מאמין שהדרך החדשנית של החברה תעזור בהפחתת השימוש בסוגי פלסטיק קונבנציונליים ובפתרון בעיית האשפה העולמית והמשפיעים דרמטית על הסביבה והאקלים

כתבות נוספות בעסקים וכלכלה

0

לחסן את העסק

לביא קייט, מנהל מעוף באר שבע ונגב מערבי עם כלים להתמודדות עם משבר הקורונה במגזר העסקי

עסקים וכלכלה20 במרץ 2020    7 דקות
0

ממתיקים לך את התקופה בבית

בעקבות משבר הקורונה והנחיות משרד הבריאות, ברשת קנדי גלידה החליטו להמתיק לכם את השהייה בבית עם משלוחי גלידות וממתקים

עסקים וכלכלה17 במרץ 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה