עסקים וכלכלה

“תקנות דמי טיפול ארגוני פוגעות בעסקים בפריפריה”

עסקים וכלכלה12 בדצמבר 2018    דקה אחת
0

כך התריע נשיא לשכת המסחר והתעשיה באר שבע והנגב, משה טרבלסי, באירוע חגיגי שערכה לשכת המסחר (שני) בהשתתפות 800 איש, ראשי ערים, אנשי ציבור ואנשי עסקים מובילים בדרום. אורח הכבוד באירוע היה שר האוצר משה כחלון

“תקנות דמי טיפול ארגוני פוגעות בעסקים בפריפריה”
נשיא לשכת המסחר והתעשיה באר שבע והנגב, משה טרבלסי | צילום: ליצ'י

טרבלסי קרא לעידוד עסקים קטנים בפריפריה ולמציאת תעסוקה לצעירי המגזר הבדואי. בנושא דמי הטיפול הארגוני, התריע כי יש לאפשר למעסיקים חופש התאגדות בארגון מעסיקים על פי בחירתם, כשם שמאפשרים לעובדים חופש בחירה כזה.

דמי טיפול ארגוני הם כספים שעסקים חייבים לשלם לארגוני מעסיקים בתחום עיסוקם, גם אם אינם חברים בהם. תקנות המאפשרות לכמה ארגוני מעסיקים גדולים לגבות דמי טיפול ארגוני, גם מעסקים שחברים בארגונים אחרים, יוצרות מונופול של ארגונים שאינם מחוייבים לתת שירות תמורת תשלום זה. “תקנות אלה פוגעות בחופש ההתאגדות, בחופש הבחירה ובחופש העיסוק. יתר על כן, רוב מכריע של ארגונים הזכאים לגבות דמי טיפול ארגוני על פי תקנות אלה, הם אגודות עותומניות, שאינן מחוייבות לניהול תקין ולשקיפות”, הוסיפו בלשכת המסחר.

“נוצר מצב אבסורדי שבו ארגוני מעסיקים היושבים בתל אביב יגבו כספים ממעסיקים בפריפריה, בלי להכיר את הצרכים בשטח. את הכספים האלה יש להעביר ללשכות האזוריות”, הוסיף נשיא לשכת המסחר באר שבע. באירוע השתתף גם נשיא לשכת המסחר והתעשייה חיפה והצפון, דוד קסטל שפועל יחד עם ראשי לשכת באר שבע לחקיקה שתבטיח את זכויות העסקים בפריפריה בנושא זה.

עוד נמסר כי גם שר האוצר, משה כחלון, התייחס בדבריו לתקנות דמי הטיפול הארגוני ואמר כי השיטה הקיימת אינה מקובלת עליו.

כתבות נוספות בעסקים וכלכלה

0

א.ל.מולדת

עסקים וכלכלה30 ביוני 2020    דקה אחת
0

סדנת צילום ברחבי ירושלים

דיאגו מיטלברג, צלם מקצועי כבר 20 שנה פותח סדנה חוויתית בה יעביר את האהבה לצילום דרך רחובותיה הקסומים של ירושלים

עסקים וכלכלה28 ביוני 2020    דקה אחת

כתיבת תגובה