עסקים וכלכלה

מדעי הבוטניקה – תואר ראשון בדיזיין פרחוני

עסקים וכלכלה1 במאי 2018    3 דקות
0
מדעי הבוטניקה – תואר ראשון בדיזיין פרחוני
לא מפחדים משילובי גוונים. ניקולטי-מרכז דיזיין פלוס, באר שבע | צילום: אלעד גונן

בעידן בו הבטון והמתכת מאיימים להשתלט על כל חלקה טובה ולהעלים את זכר הטבע המופלא שסביבנו, אנשים משוועים לחוש שוב את החוץ, גם בתוך חללי הבית. מה שמסביר מדוע הטרנד הבוטני הולך וצומח לאחרונה, ובקיץ הקרוב הוא מטפס לשיא של כל הזמנים. פרחים, צמחים וענפים בגדלים שונים מקבלים טוויסט מודרני והופכים את עורם, או לפחות את צבעם וסגנונם, ונכנסים לבית החדש.

מומחי העיצוב של מתחם דיזיין פלוס בבאר שבע מגלים כיצד נכון, חכם ואפנתי לשלב את הטרנד הבוטני בחללי הבית מבלי לחטוף פריחה.

לשחק עם הגודל

כשבאים להוסיף סגנון פרחוני בחלל, רצוי לגוון אותו מבחינת גודל הדוגמאות – פאטרנים גדולים וקטנים עובדים טוב ביחד, לכן מומלץ למצוא את הדרך לשלב אותם יחדיו. דרך טובה לעשות זאת היא להציב חיפוי קיר בעל עיצוב פרחוני גדול, ומגוון כריות בעלות דוגמאות קטנות של פרחים, ניתן גם להציב דוגמאות על גבי הוילונות, אך מומלץ שלא להגזים יתר על המידה בשילוב דוגמאות פרחוניות, בכדי לא לפגוע באיזון העיצובי בחלל.

להשתמש בצבעים משלימים

דבר נוסף שחשוב לזכור בעת שילוב סגנון פרחוני בחלל הבית, הוא לאזן את סכמת הצבעים בחלל. ראשית מומלץ לבחור סקאלת צבעים אחת (רצוי שלא תהיה מורכבת ממספר גדול מדי של צבעים), ועדיף שלא תהיה מגוונת יותר מדי. לאחר מכן, חשוב לזכור לא להגזים עם העוצמה של הצבעים בחדר, במיוחד עם הצבע הראשי. דרך טובה להקטין את העוצמה של הצבע הבולט הוא להוסיף נגיעות של הצבע המשלים בסקאלה.

שימוש בצבעים משלימים. דיור אינטריוס בדיזיין פלוס באר שבע | צילום יח”צ

להוסיף צבעים ניטרליים

אחת הסכנות המרכזיות בשילוב עיצוב פרחוני בבית היא הצפת החלל העיצובי ביותר מדי פריטים עד כי קשה לעיניים לעקוב אחר כולם ועד כי הן אינן מוצאות מנוחה כלל. הפתרון היעיל ביותר לבעיה זו היא שילוב צבעים ניטרליים ומשטחים חלקים בחלל, עדיף ביחד, כלומר קיר בעל צבע ניטרלי וסולידי ללא כל עיטורים. קיר זה יספק לעיניים את המקום לנוח ויהפוך את העיצוב למלוכד ושלם יותר. אם אתם לא מעוניינים בחלל בעל אופי נשי מדי, מומלץ לשלב צבע שחור בשביל ליצור חלל בעל אופי ניטרלי מבחינה מגדרית.

לשחק עם הטקסטורה

על אף השימוש בגדלים שונים של דוגמאות פרחים, רצוי גם להשתמש בטקסטורות (סוגי חומר ומרקם שונים) שונות בעת שילוב סגנון פרחוני בחלל. הסיבה לכך היא שטקסטורות שונות עוזרות ליצור מראה מגוון יותר שיוצר עניין לעיניים ואינו משעממת אותן עם מראה שחוזר על עצמו.

שילוב צבעים ניטראליים בחלל ביתילי. מרכז דיזיין פלוס באר שבע | צילום: יורם אשהיים

לצוות פריטי עיצוב יחדיו

פריטי עיצוב פרחוניים הם פתרון טוב להוסיף עוד טאצ’ מגוון לעיצוב הפרחוני הכולל. עם זאת, פיזור פריטי העיצוב ברחבי החדר תגרום לכך שהם לא יהיו מורגשים מספיק והאפקט העיצובי שלהם יהיה מזערי. בעקבות זאת, מומלץ לצוות יחדיו במקום אחד מספר פריטי עיצוב בקבוצות של 3 או 4. לדוגמה, מקום טוב להציב קבוצה כזו היא על שולחן הקפה בסלון.

תהיה מקורי

תחשבו מחוץ לקופסה. ישנן מיליון דרכים לשלב סגנון פרחוני בבית. ניתן למצוא דוגמאות מקוריות, מקומות מקוריים להציב עיטורים פרחוניים, ושימוש בגוונים שלא בהכרח מוגדרים כחלק מהסגנון הפרחוני. אין תשובה נכונה, יש רק מה שאתם אוהבים.

בוטניקה גם בחלל השינה. swiss system Donna |צילום: יח”צ

כתבות נוספות בעסקים וכלכלה

0

מותג הנעליים סטיב מאדן הגיע אל הגרנד...

אל אירוע ההשקה החגיגי הגיע הזכיין אמיר קריספין עם מובילות דעת קהל ואנשי תרבות רבים

עסקים וכלכלה8 ביולי 2020    דקה אחת
1

MISSGUIDED נחת בסינמה סיטי באר שבע

MISSGUIDED, המותג הבינלאומי המוביל הגיע לישראל. חיים סקאל, הזכיין של הסניפים בישראל בוחר להשיק את החנות הראשונה דווקא בבירת הנגב

עסקים וכלכלה8 ביולי 2020    3 דקות

כתיבת תגובה