עסקים וכלכלה

מפגש בנושא התחלות בנייה של צמודי קרקע בדרום

עסקים וכלכלה1 במאי 2018    2 דקות
0

3,000 היתרים להתחלות בנייה לבתים צמודי קרקע בכל שנה בעשור האחרון במחוז דרום

מפגש בנושא התחלות בנייה של צמודי קרקע בדרום
מפגש מחוז דרום

לקראת הועידה הארצית לבנייה פרטית של מרכז הבנייה הישראלי שיתקיים במלון ישרוטל בים המלח ב-26-28.6.18, שמהווה אירוע הפסגה לענף הבנייה הפרטית בישראל, בתים צמודי קרקע והרחבות של ישובים, התקיים בשבוע שעבר בבית תנועת אור בבאר שבע, מפגש מקדים עם שי פז, סמנכ”ל תחום הבנייה הפרטית במרכז הבנייה הישראלי ונטע שרעבי מנהלת מרחב דרום במרכז הבנייה הישראלי. במפגש, שהיווה זירה לאנשי המקצוע הפועלים במחוז הדרום בבנייה פרטית לטובת היכרות ופיתוח עסקי, השתתפו אדריכלים, מפקחים, קבלנים ואנשי מקצוע מובילים נוספים מהמחוז.

הנושאים שהמפגש עסק בהם ועלו ע”י המשתתפים היו ממוקדים בשלושה נושאים עיקריים: הוועדות שאמורות באמצעות חקיקה לקצר תהליכי זמן, אך בפועל יוצרות עיכובים משל עצמן ומאריכות יותר, התמודדות עם קבלנים לא מוסמכים\רשומים בטווחי מחירים, והחיסכון בכסף שתמיד פוגע באיכות.

לדברי יוסי כהן קבלן חברת ‘הבונים’ שהשתתף במפגש: “בתים צמודי קרקע חדשים בישראל, היו מאז ומעולם אחד החלומות הנפוצים המאפיינים את המשפחה הישראלית הטיפוסית. מחוז הדרום בכלל ובאזור באר שבע בפרט פוריים ביותר בתחום בניית צמודי הקרקע. בשנים האחרונות יצאו לשיווק כ-3,000 מגרשים לבנייה עצמית בבאר שבע, עומר, להבים, מיתר והסביבה. ובשנתיים הקרובות יצאו כ-3,000 מגרשים נוספים באותם האזורים, מספרים חסרי תקדים”.

בהתייחסו לנושאים שעלו במפגש הוסיף: “רצוי לא לחסוך ע”י בחירת קבלן לא מוסמך, כי המחיר שמשפחות משלמות עבור בנייה עם קבלנים לא מוסמכים יכול להיות הרבה יותר גבוהה מאשר רק פער המחירים עם קבלת העבודה”.

כ-13,000 בכל שנה, סה”כ היתרים שניתנו לבניית בתים צמודי קרקע / דופלקסים בעשור האחרון, מתוכם כ 3,000 במחוז הדרום. מעל מחצית מהבונים בית פרטי רכשו את הקרקע לבית באופן פרטי – עצמאי. כשלושה רבעים ממי שבנו או בונים בית פרטי, או מתכוונים לבנות בשנה הקרובה, התייעצו עם אדריכל או מפקח לפני תחילת התהליך. כמחצית מהם מציינים כי הגורמים המקצועיים השפיעו עליהם במידה רבה או רבה מאוד. בתים צמודי קרקע חדשים בישראל, היו מאז ומעולם אחד החלומות הנפוצים המאפיינים את המשפחה הישראלית הטיפוסית.

לשוק הבנייה הפרטית נפח משמעותי מכלל ענף הבנייה והנדל”ן בישראל והוא כולל עשרות אלפי נותני שירותים וספקים המתפרנסים מהתחום בארץ. בזירת העסקים לבנייה פרטית לוקחים חלק קובעי המדיניות ומקבלי ההחלטות בסקטור הציבורי והמוניציפלי מנהלי הרחבות בקיבוצים וישובים ורכזי צמיחה דמוגרפית, לצד אדריכלי וילות, מפקחי בניה צמודת קרקע, מהנדסים, קבלנים, תעשיות בנייה ועיצוב ומשווקי מגרשים.

בית צמוד קרקע במחוז דרום A

כתבות נוספות בעסקים וכלכלה

0

מותג הנעליים סטיב מאדן הגיע אל הגרנד...

אל אירוע ההשקה החגיגי הגיע הזכיין אמיר קריספין עם מובילות דעת קהל ואנשי תרבות רבים

עסקים וכלכלה8 ביולי 2020    דקה אחת
1

MISSGUIDED נחת בסינמה סיטי באר שבע

MISSGUIDED, המותג הבינלאומי המוביל הגיע לישראל. חיים סקאל, הזכיין של הסניפים בישראל בוחר להשיק את החנות הראשונה דווקא בבירת הנגב

עסקים וכלכלה8 ביולי 2020    3 דקות

כתיבת תגובה